Біткоїн-біржі Індії: ніякої заборони криптовалют немає

Керівники трьох провідних біткоїн-бірж Індії Unocoin, ZebPay і Coinsecure одноголосно заявили, що чутки, які поширилися раніше на цьому тижні і повідомлення про заборону криптовалют в цій країні не мають під собою ніяких підстав. Про це пише CoinTelegraph.

Виступаючи на цьому тижні в парламенті в ході презентації державного бюджету, міністр фінансів Індії Арун Джейтлі заявив, що уряд не визнає біткоїн й інші криптовалюти законним платіжним засобом і вживе всіх необхідних заходів для запобігання фінансування незаконної діяльності за допомогою кріптовалютних платіжних систем.

Однак, як кажуть представники бірж, про заборону криптовалют в цілому мова не йде, і ЗМІ явно поспішили в судженнях – невірно інтерпретувавши заяву міністра, вони створили чергову ринкову «страшилку», яка вкрай далека від дійсності. Сам міністр при цьому пізніше виступив на національному телебаченні і також спростував чутки про заборону.

За словами керівників бірж, біткоїн практично в усьому світі не визнається як офіційний платіжний засіб, тому не ясно, як з цієї мухи можна було роздути такого слона. Також вони назвали боротьбу зі злочинами в сфері фінансів абсолютно адекватним кроком, і не важливо, чи стосується він фіатних грошей, біткоїна, золота або будь-якого іншого активу.

«Це позиція, якої дотримуються майже всі уряди в світі, і ми вважаємо заяви Джейтлі абсолютно нейтральним. Прирівнювати слова міністра до заборони було б щонайменше нерозумно, а можливо навіть – безвідповідально», – сказав засновник Unocoin Санні Рей.

Співзасновник ZebPay Сандип Гоєнка також згоден з думкою, що ЗМІ невірно інтерпретували слова міністра, і наполягає, що біткоїн-біржі Індії завжди підтримували боротьбу влади з криміналом і незаконними фінансовими операціями. Також він нагадав, що в минулому році місцеві біржі надавали допомогу правоохоронним органам у розслідуванні великої банківської крадіжки, і запевнив, що ZebPay, як і інші фінансові інститути, допомагатиме владі у відстеженні підозрілих транзакцій.

CEO Coinsecure Мохіто Калре тим часом запевнив користувачів, що платформа продовжує роботу в нормальному режимі, рекомендувавши не піддаватися на повідомлення в пресі, покликані посіяти паніку і сумніви.

«Як сказав пан Джайтлі, влада боротиметься з нелегальною діяльністю з використанням біткоїнів і інших криптовалют. На наш бізнес це не впливає. Хочу порадити користувачам не панікувати і не розпродавати активи за низькими цінами », – сказав він.

Нагадаємо, схожий сценарій, коли сіялись панічні чутки і йшла активна розпродаж криптовалют, вже спостерігався в січні в Південній Кореї.

Джерело: https://forklog.com/bitkoin-birzhi-indii-nikakogo-zapreta-kriptovalyut-net/