Найбільші банки Lloyds Banking Group, JPMorgan, Bank of America та Citigroup заборонили купляти криптовалюту зі своїх карток

У час, коли біткойн страждає від одного з найгірших тижнів від початку 2013 року, гіганти банківської індустрії зупиняють покупку біткоїна та інших криптовалют із використанням їхніх кредитних карток. Згідно із повідомленнями, Lloyds Banking Group, JPMorgan, Bank of America та Citigroup забороняють купівлю криптовалют із використанням своїх кредитних карток, закликаючи тих інвесторів, що хотіли “придбати на мінімумі”, охолонути.

З точки зору провайдерів кредитних карток, легко зрозуміти, чому було прийняте рішення заборонити купівлю криптовалют. На відміну від інших покупок, зроблених у кредит, покупки криптовалют не захищені від екстремальної волатильності, що підвищує ймовірність драматичного падіння вартості.

“На цей момент ми не опрацьовуємо покупки криптовалют із використанням кредитних карток через наявні волатильність та ризики. Ми переглянемо це питання, коли ринок розвинеться.” – сказав представник J.P. Morgan Chase у заяві для CNBC.

За минулий рік біткоїн збільшився у вартості більш, ніж на 700%, досягнувши свого абсолютного максимуму $20.000. Однак 2 лютого він вперше упав нижче 8 тисяч доларів, і деякі недосвідчені інвестори, які придбали криптовалюту під впливом FOMO (з англійської Fear of Missing Out – страх пропустити) на абсолютному максимумі криптовалютного ринку і здійснили покупку з використанням кредиту, можливо вже продали її під впливом паніки. Після цього спаду біткоїн дещо відновився, проте тепер знову продовжує падати, знизившись на 12% за добу, і на момент написання статті торгується по $7900, вдруге пробивши позначку $8000.

Місяць тому платіжний гігант Visa перестав обслуговувати емітента платіжних біткоїн-карток у Європі, WaveCrast, внаслідок чого провайдери криптовалютних дебетових карток призупинили свої послуги, зокрема BitPay, Bitwala і CryptoPay. У заяві представник Visa Europe заявив, що WaveCrest втратив членство в платіжній компанії “через невиконання умов співпраці”. Як результат, всі картки Visa, випущені компанією, були закриті.


Альтернативні валюти (альткоїни) також пережили стрімке зниження у 2018 році, при чому їхні втрати часто були значно більшими, ніж у біткоїна.

Схоже нескінченний потік FUD (Fear, Uncertainty and Doubt з англійської “страху, невизначеності та сумнівів”), які поширюють провідні медіаресурси, безумовно не дають криптовалютному ринку жодних переваг, посилюючи побоювання того, що біткойн і криптовалютний ринок загалом – це бульбашка, готова от-от луснути.

У той час, як деякі інвестори, які ще не досить добре знайомі із криптовалютним ринком, п’ють заспокійливе, багато досвідчених інвесторів роблять усе можливе, намагаючись придбати біткоїн і альткоїни у період, який можна трактувати як час великих знижок.

Рішення заборонити покупку криптовалют від деяких крупних провайдерів кредитних карток створює труднощі для тих, хто хоче придбати криптовалюти в період, який потенційно може бути часом із найнижчими цінами у році.

Джерело: http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/1791-banki-jpmorgan,-bank-of-america-ta-citigroup-skasovujut’-kredituvannya-kup%D1%96vl%D1%96-kriptovaljut