Криптовалютна біржа BitGrail оголосила про банкрутство після крадіжки понад $170 млн

Італійська кріптобіржа BitGrail заявила про крадіжку 17,000,000 XRB (Nano / RaiBlocks) в результаті «неавторизованих транзакцій», що становить понад $170 млн за поточним ринковим курсом. Втрата коштів призвела до того, що біржа оголосила про банкрутство.

Як говориться в заяві на сайті BitGrail, керівництво біржі вже звернулося до правоохоронних органів, і відповідне розслідування інциденту вже ведеться.

Інші валюти, які перебували на рахунках біржі, не постраждали, проте в цілях безпеки введення і виведення коштів заморожені. На даний момент біржа не повідомила, як саме планує компенсувати втрати інвесторів, пообіцявши зробити нові оголошення найближчим часом.

Тим часом представники Nano також поширили заяву, в якій підкреслюється, що крадіжка коштів не могла бути здійснена в результаті помилки в протоколі криптовалюти, як це стверджував власник і оператор BitGrail Франческо “The Bomber” Фіра.

Також в повідомленні Nano йдеться, що Фіра пропонував розробникам криптовалюти в якості однієї з опцій провести хардфорк. Крім того, представники Nano вважають, що кошти могли пропасти ще деякий час назад, проте відомо про це стало тільки 8 лютого.

«У нас є достатні підстави вважати, що Фіра протягом тривалого періоду часу вводив команду Nano Core в оману щодо платоспроможності BitGrail», – йдеться в заяві Nano.

Користувачі соцмереж також звинувачують біржу в шахрайстві і навмисному приховуванні того, що сталася ще в грудні. Наскільки відомо, спочатку біржа просто припинила виведення Nano, запропонувавши замість цього виведення у біткоїні, а потім зажадала від усіх користувачів пройти верифікацію. Але і після цього домогтися отримання своїх коштів користувачі не змогли.

Джерело: https://forklog.com/kriptovalyutnaya-birzha-bitgrail-obyavila-o-bankrotstve-posle-krazhi-bolee-170-mln/