Розробники Monero оголосили війну виробникам ASIC

У неділю група розробників Monero опублікувала оновлення від розробників щодо питання, яке постійно повторюється між альткойнами, які можна прибутково майнити із обладнанням GPU, як відповідь на загрозу того, що Bitmain чи інший виробник обладнання для майнінгу розробить спеціальний майнер – інтегральну систему цільового призначення (Application Specific Integrated Circuit, ASIC), який використовуватиме алгоритм Cryptonight, що застосовується для хешування в Proof-of-Work (PoW) Monero.

Забігаючи вперед, розробники намагатимуться захистити опір мережі пристроям ASIC, злегка модифікуючи PoW-алгоритм при кожному запланованому хард форку, який, зазвичай, відбувається двічі на рік. Ці зміни будуть непомітними для звичайних користувачів XMR, але вони змінять алгоритм хешування мережі, що достатньо для того, щоб ASIC-майнери Cryptonight ставали більш застарілими із кожним хард форком.

Але у випадку, якщо ці заплановані корегування PoW будуть недостатніми для того, щоб перешкодити розвитку майнерів ASIC для Cryptonight, Monero “проведе екстренний хард форк для обмеження будь-якої потенційної загрози зі сторони ASIC”.

За словами розробників, ця проактивна позиція забезпечить те, щоб майнінг Monero залишився відносно зрівноваженим і, у результаті цього, децентралізованим, щонайменше до того часу, коли це можна буде сказати про індустрію майнінгу за допомогою обладнання ASIC.

“ASIC можуть бути неминучою розробкою для будь-якого Proof of Work,але нам здається, що всякий перехід до мережі, у якій переважатимуть ASIC, має бути настільки рівноправним, наскільки це можливо, для того, щоб сприяти децентралізації. У цій часовій точці, ми очікуємо, що нещодавно розроблений Cryptonight ASIC не буде рівноправним і не сприятиме децентралізованій мережі” – йдеться у заяві розробників.

Автори попереджають, що через те, що на ринку ASIC зараз переважає невелика група виробників, переважно китайський гігант Bitmain, відносно просто для урядів змусити ці компанії вбудувати в майнери “вбивчі вимикачі” або продавати обладнання лише тим клієнтам, які отримали спеціальні державні ліцензії.

З іншого боку, майнери GPU розраховують на комп’ютерні чіпи загального призначення, тому регуляторам неможливо намагатися змусити майнерів купувати ліцензії, випущені урядом.

Перше коригування протоколу PoW буде реалізоване під час наступного хард форку в мережі, який наразі заплановано на березень.

Джерело: http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/1865-rozrobniki-monero-ogolosili-v%D1%96jnu-virobnikam-asic