CFTC запропонувала нагороду за відомості про криптовалютні схеми «памп і дамп»

Комісія з термінової біржової торгівлі США (CFTC) опублікувала двосторінкове інформаційне повідомлення про так звані схеми «памп і дамп». У ньому, крім короткого екскурсу в історію подібних махінацій, міститься оголошення про потенційні нагороди для осіб, готових виступити в ролі інформаторів про подібного роду діяльність.

«Схеми “памп і дамп” в сфері віртуальних валют і цифрових токенов продовжують існувати багато в чому завдяки своїй анонімності. Якщо у вас є ексклюзивна інформація, яка може стати підставою для накладення штрафу в розмірі $1 млн і більше, то ви зможете претендувати на 10-30% у вигляді винагороди», – йдеться в повідомленні.

Відзначимо, «памп і дамп» – вид ринкової спекуляції, при якому група осіб умисно маніпулює цінами на той чи інший актив (в даному випадку – криптовалюта), щоб штучно завищити його вартість, а потім швидко продати. Як говориться в повідомленні CFTC, даний вид незаконної діяльності далеко не новий.

«Схеми “памп і дамп” з’явилися набагато раніше віртуальних валют і цифрових токенов. Історично склалося, що це було прерогативою так званих “бойлерних кімнат”, які агресивно просували акціонерні компанії за допомогою неправдивих обіцянок швидкого прориву, випуску революційного продукту або злиття з великими конкурентами. Разом з попитом на цінні папери цих компаній росли і ціни на акції. Коли вони досягали певної точки, “бойлерні кімнати” різко продавали всі свої папери, після чого курс обвалюється, а інвестори залишалися з знецінилися активами», – наголошується в повідомленні.

Як вважають в CFTC, сьогодні цей процес став набагато простіше і більш руйнівними. Наприклад, соцмережі та онлайн-чати дозволяють донести повідомлення і скоординувати дії тисяч людей, в той час як самі криптовалюти продовжують залишатися поза правого поля.

У документі також наголошується, що у спекулянтів з’явилося безліч нових інструментів, в тому числі «фейкові новини» про те, що великі корпорації або інвестиційні фірми нібито збираються укласти угоду з якоюсь невеликою компанією.

Щоб убезпечити себе від схем «памп і дамп», в CFTC рекомендують не купувати криптовалюти на основі однієї лише поради, особливо в соцмережах. Крім того, не варто довіряти рекламі і сайтам, що пропонують швидко і без ризиків заробити на цифрових активах.

Джерело: https://forklog.com/cftc-predlozhila-nagradu-za-svedeniya-o-kriptovalyutnyh-shemah-pamp-i-damp/