У тестовій мережі Ethereum вперше відбулася транзакція в Dogecoin

Розробники рішення щодо масштабування мереж для розміщення смарт-контрактів TrueBit протестували так званий міст dogethereum, відправивши перші монети DOGE в тестову мережу Rinkeby і назад. Подробиці реалізації цієї транзакції вони розмістили в репозиторії на GitHub.

Кілька років тому UX-дизайнер Ethereum Foundation Алекс ван дер Санде і група розробників створили баунті-програму для тих, хто зможе здійснити DOGE-транзакцію в блокчейн Ethereum і назад.

Кошти [372 ETH] були заморожені відповідно до смарт-контракту, який звільняв їх тільки за умови, що п’ять розробників підпишуть транзакцію за допомогою своїх приватних ключів.

Однак ніхто так і не отримав винагороду, оскільки обчислення, необхідні для здійснення транзакції в DOGE-еквіваленті, виявилися надмірно дорогими – мільйони доларів в Ether.

Тоді і зародилася ідея TrueBit – офчейн-протоколу, що дозволяє третім сторонам виконувати і затверджувати складні обчислення поза блокчейну, тим самим розвантажуючи Ноди.

Зараз же розробники TrueBit як ніколи близько підійшли до виконання поставленого в баунті-програмі завдання, історію якої ван дер Санде розповів в серії твітів.

Проте, представник Ethereum Foundation оцінив виконану роботу лише в 25% від сукупної суми винагороди, оскільки весь процес доведеться відтворити в оригінальній мережі.

Однак, на думку засновника проекту Джейсона Тойча, успішне тестування мосту dogethereum довело, що всі компоненти протоколу TrueBit працюють справно.

Як стверджують розробники технології, коли протокол буде впроваджений в основний блокчейн Ethereum, це дозволить дешево здійснювати обчислення будь-якого рівня складності.

Джерело: https://forklog.com/v-testovoj-seti-ethereum-vpervye-sostoyalas-tranzaktsiya-v-dogecoin/