Всесвітня продовольча програма ООН використовує блокчейн Етереуму для грошових переказів

Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй розширює систему платежів на базі Етереуму, щоб уникнути трансфертних платежів через традиційну банківську систему.

Більше року тому, в січні 2017 року, Всесвітня продовольча програма (WFP) успішно протестувала програму Building Blocks – експеримент, який дозволив передавати кошти на закупівлю продуктів WFP через загальнодоступний додаток для смартфонів на базі блокчейну Етереуму для бідних та соціально незахищених родин у Пакистані.

“Технологія блокчейну, яка відома всім та асоціюється з криптовалютами та біткоїном, надає унікальні можливості для гуманітарних організацій, щоб здійснювати найефективнішу допомогу незахищеним людям у всьому світі,” – заявив представник WFP в той час.

Протягом декількох місяців WFP впроваджувала та перевіряла пілотний проект у таборі біженців Азрак, що в Йорданії. В рамках проекту здійснювалися грошові перекази понад десяти тисячам сирійських біженців за допомогою цієї платіжної платформи. За словами керівника Мюнхенської інноваційної лабораторії WFP Бернарда Ковача (Bernhard Kowatsch), лише цей проект заощадив організації 150.000 доларів на місяць, усунувши вражаючі 98% банківських зборів за трансфер.

Окрім грошових переказів, впровадження технології блокчейну дозволило сирійським біженцям купувати їжу у місцевих роздрібних торгівців, ритейлерів, використовуючи біометричне сканування їх очей, де кожна транзакція записується в блокчейн. Використання готівкових грошей, банківських карток або паперових ваучерів стає застарілим, оскільки біженцям не потрібно передавати будь-які конфіденційні дані банкам або операторам мобільного зв’язку. Натомість біженці отримують більшу безпеку та конфіденційність через незмінний та безпечний блокчейн.

Зараз агентство ООН, яке забезпечує провізією понад 100 мільйонів людей у 80 країнах світу – розширює свою блокчейн-платформу на базі Eтереуму, оцінюючи економію в мільйони доларів на банківських переказах, за рахунок децентралізованої технології розподіленого реєстру.

В інтерв’ю Bloomberg, директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Роберт Опп (Robert Opp) заявив:

“Ми відчували, що зможемо замінити послуги, які пропонуються банками, за допомогою блокчейну. Ця технологія допомагає розвивати співпрацю, надаючи величезну кількість даних.”

WFP має щорічний бюджет у розмірі 6 мільярдів доларів і щорічно розподіляє близько 1,4 мільярда доларів на продовольчі ваучери та допомогу, сказав Опп. Хоча він не уточнював специфіку планів агентства щодо подальшого використання технології блокчейн, та повідомив:

“Ми впроваджуємо фінансову інфраструктуру.”

Також WFP раніше заявляла, що, окрім використання для грошових переказів, управління ідентифікацією та операціями в продовольчих ланках постачання, досліджує застосування технології блокчейну і в інших областях.

Іншими гуманітарні програми, які використовують інноваційні технології блокчейну, включають індійську програму Akshaya Patra, яка є найбільшою у світі програмою шкільного харчування, яка обслуговує понад 1,6 мільйонів дітей у країні, використовуючи децентралізовані технології для низки критичних процесів у ланцюжку постачання продовольства, збору даних тощо.

Використання блокчейну для допомоги біженцям є одним з вдалих і справді подібних випадків застосування децентралізованих технологій. Також раніше ми писали, що китайський комерційний гігант в галузі онлайн-торгівлі Alibaba працює над розробкою системи зі зниження рівня шахрайства при виробництві харчових продуктів з використанням блокчейн-технологій.

А от Всесвітній фонд природи (WWF) почав використовувати технологію розподіленого реєстру, щоб припинити незаконний вилов тунця, і це буде перше використання блокчейну для застосування у сфері охорони дикої природи.

Джерело: http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/1909-vsesv%D1%96tnya-prodovol’cha-programa-oon-vikoristovu%D1%94-blokchejn-etereumu-dlya-groshovih-perekaz%D1%96v