Чи можливе регулювання криптовалют в Україні?

Законопроект “Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні”, наданий на розгляд Верховної Ради у жовтні 2017 року, отримав цілу низку критичних зауважень від експертів, але депутат Сергій Рибалка, який його подав так не вважає. Він продовжує відстоювати свій законопроект.

Питання регулювання криптовалютної індустрії наразі у всіх на вустах, міжнародна спільнота резонує від заяв та пропозицій світових лідерів, які, здається, помалу прийшли до висновку, що регулювання потрібне не лише на місцевому, але й в цілому на глобальному рівні.

Українська влада, як не прикро але треба визнати, пасе задніх, адже у більшості країн світу – Європи, Азії, Америки є бодай часткове законодавство, яке визначає статус криптовалют.

Отже, у Верховній Раді лежить не один законопроект, але експерти, які вивчають їх, висловили сумніви та дали їм негативну оцінку. Нещодавно, представник Національного банку України НБУ, керівник проектів департаменту відкритих ринків Емал Бахтарі висловився за створення спільної робочої групи для розробки нового законопроекту щодо регулювання криптовалют та майнінгу в Україні разом з регуляторами та учасниками ринку. На його думку, проекти законів недосконалі і потрібно створити абсолютно новий законопроект.

Також експерти говорять, що в законопроекті “Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні” є невідповідності. Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко констатує, що в законодавстві України поняття “криптовалюта” існує вже понад 10 років. На його думку, законопроект Сергія Рибалки лише “модна фішка”, ось як він говорить:

“Рибалка пропонує, щоб НБУ розробив нормативні акти. Чудово. Згоден. Але ж НБУ вже їх розробив 10 років тому! Все це – біда ідей наших депутатів, які ні в чому не хочуть розбиратися. Просто підхоплюють “модну фішку”.”

А на думку фінансиста Андрія Блінова, згаданий законопроект викликає масу запитань, відповідей на які знайти неможливо. Блінов вважає, що документ має бути підтриманий фінансовою владою України. Якщо такої підтримки не буде, виникатимуть непередбачувані колізії, які невідомо як вирішувати.

До когорти критиків приєднався і генеральний директор інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадим Браїловський, він звинуватив Рибалку в політичному популізмі.

“Справа в тому, що біткойн сьогодні не монетизовано. Національні банки Німеччини, Швейцарії та Великої Британії, на яких тримається вся фінансова система Європи, критично ставляться до криптовалюти. І кожна країна трактує ці поняття по-своєму. Який інтерес переслідує нардеп Рибалка, важко зрозуміти. Механізмів отримання прямої матеріальної вигоди я не бачу. Швидше за все, це – просто політичний популізм, метою якого є відволікання уваги від кримінальних справ, порушених проти Рибалки за фактами державної зради і підриву економічної безпеки України”,” – говорить Браїлівський.

Але жодні звинувачення не зупиняють Сергія Рибалку, він пише на своїй сторінці в Facebook:

“На засіданні фінансового комітету парламенту 8 лютого 2018 року, ми домовились створити на базі двох теперішніх законопроектів один спільний, щоб прискорити розгляд цього питання у сесійній залі. Я буду наполягати на цьому.”

Джерело: http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/1913-chi-mozhlive-reguljuvannya-kriptovaljut-v-ukra%D1%97n%D1%96