Майже половина криптовалют 2017 року вже провалилася

Швидке зростання цін на Bitcoin і інші криптовалюти в 2017 році привів до того, що чимало компаній вирішили спробувати себе в цій справі в надії розбагатіти. Багато з них спочатку не вселяли довіри навіть на тлі інших і, як виявилося, не випадково.

Ресурс Bitcoin.com провів дослідження проведених ICO (Initial Coin Offering – первинне розміщення токенов), що відслідковуються Tokendata. З’ясувалося, що величезні 46 відсотків з 902 віртуальних валют, заснованих на цьому принципі мікроінвестування, вже зазнали невдачі. З них 142 валюти ніколи не отримували достатнього фінансування, а інші 276 або повільно зникли, або виявилися виразно шахрайськими.

Кількість передчасно почивших на ділі може бути ще вище. Справа в тому, що ще про 113 ICO або перестали говорити в соціальних мережах (явний знак пропажі інтересу), або у них так мало вкладників, що успіх вкрай малоймовірний. І зовсім не факт, що багато хто з поки ще живих криптовалют закінчать набагато краще. Лише жменя з них привернула на ICO більше 10 мільйонів доларів, так що іншим доведеться несолодко.

Не потрібні великих зусиль, щоб зрозуміти, чому багато хто з віртуальних монет «не злетів». За винятком множинних випадків явного шахрайства, велика частина цих нових цифрових валют були націлені на певні ніші на зразок стоматології, вантажних перевезень, нерухомості – вони ніколи не збиралися залучати широку аудиторію. У той же час інші були по суті просто запізнілою спробою повторити чужий успіх без наявності власних переваг.

ICO все ще залишаються популярними варіантами залучення інвестицій в 2018 році, але немає приводів вважати, що нова хвиля криптовалют виявиться успішніше попередніх. Особливо після того, як уряди і такі компанії, як Kodak, починають створювати власні криптовалюти.

Джерело