SEC викликає 80 криптовалютних компаній, у тому числі фонд TechCrunch

Як повідомляє CNBC, американська Комісія з цінних паперів та бірж розіслала повістки 80 криптовалютним компаніям, у тому числі у криптовалютний фонд у розмірі $100 млн засновника TechCrunch Майкла Аррінгтона (Michael Arrington).

Аррінгтон сказав CNBC у четвер, що він отримав повістку, як і багато інших криптофондів, із якими він спілкувався.

Аррінгтон зауважив, що повістка для нього не є проблемою. Він сказав, що уряд повинен визначити свої правила для ринку, якими той керуватиметься.

Залишається незрозумілим, чи закони про цінні папери можна застосувати до цифрових монет. Хоча SEC заявила, що цифрові монети є суб’єктом для регулювання, вона не вказала, як розробники можуть дотримуватися правил. У результаті криптовалютні компанії повинні покладатися на адвокатів, щоб відділити свої компанії від криптовалютного шахрайства.

У деяких випадках криптовалютні компанії обрали заборону американським інвесторам брати участь у своїх первинних пропозиціях монет, у зв’язку із юридичною невизначеністю.

У минулому році SEC вимагала більше інформації по криптовалютах, коли ринок залучив мільярди доларів. Минулої середи SEC розіслала велику кількість повісток, які стосувалися нових цифрових монет.

Джейсон Готліб (Jason Gottlieb) – партнер та голова криптовалютної команди судових процесів у Morrison Cohen, сказав, що повістки розіслали офіси SEC у Нью Йорку, Бостоні та Сан-Франциско. Інше джерело підтвердило ці локації.

Готліб, який представляє PlexCorps, компанію, яка зіткнулася із звинуваченнями у шахрайстві від SEC, заявив, що загальне розслідування SEC триватиме впродовж року.

Джерело заявило, що до цього часу до суду викликали близько 80 компаній. SEC не відповіла на запит CNBC про коментарі.

Розслідування SEC поряд із регуляторною невизначеністю скерували діяльність деяких криптовалют в офшори. Аррінгтон сказав, що йому соромно, що США “заморозили себе”.

Аррінгтон сказав, що з точки зору інвестора, він стає більш зацікавленим у проектах з Китаю та сусідніх країн Азії, характеризуючи їх “рівномірно високу якість”.

Регулятори у різних країнах застосовують різні підходи до криптовалют.

Китай заборонив ICO ще у вересні минулого року, Японія почала ліцензувати криптовалютні біржі невдовзі після цього, а Південна Корея заборонила анонімні торгові акаунти наприкінці цього січня.

Вільям Мугаяр (William Mougayar), блокчейн-інвестор та автор книги “Бізнес блокчейну”, сказав, що він сподівається, що SEC не класифікуватиме токени, адже це буде “слизький шлях”. Він сказав, що більше сенсу було б у тому, щоб зосередитися на чітко визначеному розкриттю без надмірних обмежень.

Згідно з даними Autonomous Next, лише ICO зібрали 5 млрд минулого року. Однак такі пропозиції важко втілюються у реальність і виходять за межі White Paper.

Голова SEC Джей Клейтон (Jay Clayton) разом із головою Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) США написали замітки, де йшлося, що SEC виділяє основні ресурси на ринок ICO. Ця комісія видала бюлетень інвестора влітку, застерігаючи щодо небезпек, які створюють ICO, а нещодавно застерігала про небезпеку пампів і дампів на криптовалютному ринку.

Готліб очікує, що результатом розслідування SEC стане “мішанина рішень судів”, а не закони та регуляторні правила, які вимагають більше часу на розробку. Він сказав, що у вирішенні деяких питань має взяти участь Верховний суд.

А те, чи є актив цінним папером, чи ні здебільшого визначають, керуючись “Тестом Хоуї”, базованому на справі Верховного суду 1946 року.

Раян Шоен (Ryan Schoen), старший аналітик з аналізу фінансових послуг Washington Analysis, сказав, що, вірогідно, результатом цих повісток стане визнання деяких токенів незареєстрованими цінними паперами.

Шоен зауважив, що біржі, які торгують незареєстрованими цінними паперами, видається, наступними підпадуть під прискіпливий розгляд SEC.

Джерело