Бруклінський окружний суд визнав криптовалюти товаром

Біткоїн та інші криптовалюти можуть розглядатися як товари та підлягати відповідному регулюванню з боку Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC). Таку постанову виніс окружний суддя США у Брукліні Джек Вайнштейн, який розглядав позов CFTC до власника компанії CabbageTech Патріка Керрі Макдоннелла, повідомляє Reuters.

У постанові Вайнштейна сказано, що CFTC має право пред’явити позов про шахрайство Макдоннелла, який, за даними відомства, з січня 2017 створив сервіс Coin Drop Markets та вводив клієнтів у оману, пропонуючи їм консультації з торгівлі криптовалютою.

В реальності клієнти не отримували порад, за які вони платили. Coin Drop Markets ніколи не реєструвалася у CFTC, а Макдоннелл закрив сайт компанії та перестав відповідати на запити клієнтів.

Окружний суддя також виніс попередню судову заборону на адресу Макдоннелла та Coin Drop Markets на участь у товарних угодах.

Варто відзначити, що вперше CFTC визнала криптовалюти товаром в 2015 році. Суддя Джек Вайнштейн підтвердив це рішення, заявивши, що CFTC має широку свободу дій для тлумачення федерального закону, що регулює сировинні товари.

Раніше CFTC та Комісія з цінних паперів та бірж попереджали про необхідність боротьби з шахрайством на криптовалютному ринку. Так, у лютому CFTC запропонувала нагороду за відомості про криптовалютні схеми «памп та дамп».

Джерело