Споруджено перший в світі пам’ятник Блокчейну

У Біткоїна все ще немає свого історичного “родоводу” – він не брав участі в громадянських війнах, не приніс ніякому народові національної незалежності і поки ще не зробив революцію в усталеній фінансовій системі. Однак ці факти не зменшують його значущості в очах людей, які усвідомлюють його призначення і бачать за ним майбутнє.

Віддати шану Біткоїну і Блокчейну зважилися в місті Крань, Словенія. На кільцевій розв’язці недалеко від центру міста встановили металеву конструкцію, яка стала першим в світі пам’ятником Блокчейну.

У монументу Блокчейн є власна веб-сторінка. Хоча пам’ятник і виглядає як знак біткоїна, про саму криптовалюту навіть не згадується. Позиціонують скульптуру як “пам’ятник Блокчейну”. Металева конструкція створена Олександром Франчешкіним і Селманом Чоровічем, спонсорами виступили дві компанії – розробник мобільних додатків і хмарних рішень 3fs та криптовалютна біржа Bitstamp.

Автори славлять Блокчейн як джерело невичерпних можливостей для модернізації всіх сфер діяльності людини:

«Децентралізованість блокчейна може використовуватися в галузі охорони здоров’я, управління, розподілу продуктів харчування, в культурі та в інших сферах життя. З цієї точки зору технологію блокчейн можна розглядати як ключову та важливу інновацію останнього десятиліття. Створивши цей пам’ятник, Словенія відправила в світ повідомлення, акцентуючи увагу на свою готовність увійти в цифрову епоху, на відкритості до нових технологій та гостинність по відношенню до прогресивного мислення.»

Словенія вважає себе рішуче крипто орієнтованою. Країна є податковим притулком для компаній, пов’язаних з криптовалютами та блокчейном, та в цій ролі залучає інвестиції протягом багатьох років. Не дарма інвестори називають Словенію «Силіконовою долиною Європи».

Популярна криптовалютна біржа Bitstamp була запущена в Словенії. На жаль місце реєстрації довелося перенести до Великобританії через відсутність доступу до фінансових послуг в Словенії. Саме в цьому полягає величезна проблема, яку уряду терміново потрібно вирішити, якщо вони хочуть зберегти свої “крипто зірки”.

Це вже не перший випадок, коли Біткоїн та Блокчейн стають темами для створення творів мистецтва. Однією з найбільш знакових криптографічних робіт є «остання біткоїн-вечеря», написана французьким художником Юлом. У центрі картини зображена таємнича фігура Сатоши Накамото.

Джерело