На офіційному сайті Українського Гідрометцентру було встановлено код, що таємно майнить криптовалюту

Прихований майнінг за допомогою сервісу CoinHive став настільки поширеним, що дістався вже й до державних сайтів.

JavaScript-майнер, який можна встановити в код сайту, щоб добувати криптовалюту непомітно для відвідувачів, був виявлений на сайті Українського Гідрометцентру.

Про вірусну програму у коді сайту повідоміло видання Altcoin.info. УНІАН перевірив цю інформацію і, дійсно, знайшов програму CoinHive у коді сайту.

Відмітно, що його існування ніяким чином не приховується, скрипт встановлений на самому початку HTML-коду і не захований в інших файлах, не обфускований і не маскується іншими методами. Код майнера можна побачити просто відкривши HTML-код сайту на 35-му рядку.

Програма CoinHive використовує потужність комп’ютерів користувачів сайту для майнінгу криптовалют. На офіційній інтернет-сторінці програми так і написано: “Монетезуй свій бізнес за допомогою потужності процесора користувача”.

Наразі невідомо, чи сайт став жертвою хакерів, як, наприклад, сайти державних органів Великобританії та Австралії, чи це робота технічних спеціалістів Гідрометцентру.

Як повідомляв УНІАН, 11 лютого, понад 4200 сайтів, зокрема таких, що належать державним організаціям США і Великобританії, були заражені вірусом, який змушував комп’ютери таємно майнити криптовалюту.

Джерела altcoin.info  unian.ua