В Україні можуть легалізувати майнінг криптовалют

Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів на своїй сторінці Facebook повідомив, що урядовий комітет підтримав рішення доповнити Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) пунктом про майнінг криптовалют.

У КВЕДі майнінг класифікуватимуть як діяльність з підтримкою функціонування розподіленої бази даних, забезпечення її цілісності, незмінності та узгодженості шляхом проведення обчислювальних операцій електронно-обчислювальними машинами. Міністр зауважив:

«Україна посідає впевнені позиції у світовому криптопросторі, входить до ТОП-14 країн з розвитку криптоекономіки і впровадження проектів, заснованих на блокчейн. Але наше законодавство не таке прогресивне, маємо почати хоча б з того, щоб внести “майнінг” до класифікатора видів економічної діяльності України, вивести з тіні, де вона [діяльність] зараз перебуває.»

За словами Степана Кубіва, ініціатива була підтримана прем’єр-міністром України Володимир Гройсманом та низкою депутатів та урядовців.

Майнінг отримає власний КВЕД в УкраїніЩойно урядовий комітет підтримав рішення доповнити Класифікатор видів економічної…

Опубліковано Степаном Кубовим 15 березень 2018 р.

На сайті міністерства економічного розвитку і торгівлі зазначено, що внесення пункту щодо діяльності з майнінгу до Класифікатора діяльності з підтримки функціонування розподіленої бази даних має відбуватися у класі 63.11 “оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність”. Майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних у т.ч. з використанням технології блокчейн, оброблення даних та смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах.

Коментуючи важливість прийняття такого рішення Степан Кубів сказав:

«Таким доповненням Класифікатора ми вирішимо проблему детінізації ринку майнінгу, залучимо додаткові доходи до бюджету, зменшимо відтік кваліфікованих ІТ-фахівців та зменшимо силовий тиск на криптоспільноту.»

Степан Кубів доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного урядування, НБУ (за згодою), НКЦПФР (за згодою), СБУ (за згодою) розробити відповідний проект нормативно-правового акту щодо доповнення Національного класифікатора України “Класифікація видів економічної діяльності”.

В Україні досі не прийняте жодне регулювання щодо майнінгу та криптовалют. Кілька законопроектів в минулому році було надано на розгляд у Верховну Раду та жоден не був підтриманий. Але представники регуляторних органів нещодавно запропонували розробити новий законопроект, який би врахував попередні недоліки.

Джерело