Мінфін Білорусі визначив стандарти бухгалтерського обліку токенів

В рамках реалізації декрету «Про розвиток цифрової економіки» міністерство фінансів Білорусі затвердило Національний стандарт бухгалтерського обліку та звітності «Цифрові знаки (токени)». Документ опублікований на сайті Національного центру правової інформації Білорусі.

Згідно з документом, отримані організацією токени приймаються до бухгалтерського обліку в залежності від способу їх отримання та передбачуваного призначення. Наприклад, токени, придбані для здійснення засвідчуваних токенами прав, враховуються бухгалтерією в залежності від терміну звернення за дебетом рахунків як довгострокові або короткострокові фінансові вкладення, за кредитом рахунків – як розрахунки з різними дебіторами і кредиторами або ж як інші доходи і витрати.

  • Якщо токени придбані для подальшої реалізації, то вони обліковуються за рахунками як товари, розрахунки з постачальниками або ж як доходи і витрати по поточній діяльності.
  • Токени, одержані як винагорода за послуги також проходять як довгострокові або короткострокові фінансові вкладення і товари.
  • Токени, отримані в результаті Майнінг будуть враховуватися як готову продукцію. Також враховуються і токени, отримані в якості комісії.
  • Власні токени, створені організацією для розміщення, до бухгалтерського обліку організації не приймаються.
  • Кошти, токени і електронні гроші, отримані від первинного розміщення монет (ICO) обліковуються за дебетом рахунків як довгострокові або короткострокові фінансові вкладення, товари, розрахункові або валютні рахунки, а також за кредитом як розрахунки за короткостроковими та довгостроковими кредитами і позиками.

Стандартом також встановлюється порядок оцінки токенів, а також облік при припиненні використання токенів. Так, вартість токенів, створених організацією, яка є резидентом Парку високих технологій, при наданні послуг з просування токенів, відображається за дебетом позабалансового рахунку як майно, прийняте на відповідальне зберігання.

У звітах організацій за підсумками звітного періоду повинні відображатися: склад токенів за їх видами; первісна вартість токенів, показаних в бухгалтерській звітності за чистою вартістю реалізації; суми зобов’язань, що виникли при розміщенні власних токенів перед власниками цих токенів.

Джерело