G20 відмовляється від регулювання криптовалют

Міністри фінансів країн G20, які зібралися на зустрічі в Аргентині, відмовилися від закликів до регулювання глобального ринку криптовалют. Замість цього вони мають намір уважно стежити за розвитком цього сектора.

Нездатність прийти до згоди в питанні про введення рішучих заходів відображає розбіжність у поглядах членів Великої двадцятки на те, якою має бути правильна політика з даного питання. У той час як Німеччина та Франція вимагали введення суворих заходів для захисту населення та посилення жорсткості по відношенню до злочинності, інші країни, наприклад Бразилія, дали зрозуміти, що не дотримуватимуться рекомендацій G20.

Погодившись з віддаленістю перспективи виникнення ризиків для фінансової стабільності, члени G20 в своєму заключному протоколі всього лише закликали до розробки міжнародних стандартів з метою створення органів, завдання яких полягатиме в «продовженні моніторингу криптоактивів та пов’язаних з ними ризиків …. та оцінки багатосторонніх заходів реагування при виникненні такої необхідності».

Відзначивши, що з криптоактивами пов’язане виникнення проблем приховування податків, відмивання грошей та фінансування тероризму, члени G20 зобов’язалися реалізувати майбутні стандарти у співпраці з Групою з протидії легалізації злочинних доходів та фінансуванню тероризму.

Крім того, триває збір даних, на базі яких буде розроблена майбутня політика. Обговорення результатів заплановано на липень.

Виступаючи на прес-конференції по завершенню наради, голова центрального банку Аргентини Фредеріко Штурценеггер (Frederico Sturzenegger), зазначив:

«У липні ми повинні запропонувати конкретні рекомендації, що враховують специфіку, та які дадуть відповідь на питання «Які дані нам потрібні? », А не «Що ми регулюємо?».

Джерело