Нацбанк України запропонував регулювати криптовалюти та фіат за єдиною схемою

Інтерес непрофесійних інвесторів до криптовалютного ринку та необхідність захисту їх прав спонукає владу України якомога оперативніше приступити до розробки законодавчого регулювання операцій з криптоактивами. Про це заявив начальник управління реформування фінансового сектору Національного банку України Євген Степанюк.

#event“Потреба у регулюванні операцій з крипто активами виникає у зв’язку з виходом на ринок непрофесійних інвесторів…

Опубліковано Національний банк України 26 березень 2018 р.

За його словами, в більшості країн світу операції з криптоактивами знаходяться в так званій «сірій зоні», що створює регуляторний арбітраж в порівнянні з традиційними інструментами фінансового ринку.

«Тому для операцій з цифровими і стандартними фінансовими інструментами повинні бути введені однакові правила забезпечення їх оподаткування та фінансового моніторингу з метою уникнення зловживань на ринку та захисту прав інвесторів та споживачів», – заявив Євген Степанюк.

Також він підкреслив, що впровадження регулювання криптоактивів в окремо взятій країні може бути неефективним, незважаючи на анонімність транзакцій. Це обумовлює необхідність тісної кооперації між регуляторами на глобальному рівні.

Джерело