Ford отримав патент на систему оптимізації дорожнього трафіку на базі криптовалют

Дочірня компанія Ford Motors Dearborn отримала патент на технологію, засновану на криптовалютах. Система отримала назву Cooperatively Managed Merge and Pass (CMMP). Заявка на патент була подана в 2016 році і нещодавно була схвалена для Ford Global Technologies.

CMMP – це система на основі токенів, яка працює в своєму середовищі і допомагає керувати автомобілем на дорозі. Це платформа для зв’язку машин між собою в рамках якої за допомогою технології GPS водії можуть повідомляти один одному один про інтенсивність руху на дорогах. Система також відстежуватиме і збиратиме дані про водіїв.

«Система CMMP працює з індивідуальними транзакціями на базі токенов, де комерційні автомобілі і транспортні засоби споживачів погоджуються здійснювати угоди в криптовалюті», – йдеться в патенті.

Це дає транспортному засобу споживача «привілейований доступ до дороги» в періоди інтенсивної завантаженості трас, дозволяючи уникати пробок і швидше добиратися до пункту призначення, сплачуючи за це певну ціну. У патенті пояснюється: «комерційні автомобілі добровільно займають більш повільні смуги руху, щоб транспортний засіб клієнта міг зайняти більш вигідне становище на дорозі».

Послуги комерційних автомобілів оплачуються в токенах CCMP. Ціна залежить від виграшу за часом, який запитує транспортний засіб клієнта. У патентній заявці пояснюється:

«Наприклад, водій автомобіля клієнта, який запізнюється на зустріч, може попросити комерційні транспортні засоби протягом 10 хвилин допомагати проїзду по певній дорозі або шосе за 60 токенов CMMP з розрахунку 10 секунд привілейованого доступу за токен».

У заявці не уточнюється, чи будуть підтримуватися інші криптовалюти.

Подібний проект цілком міг би стати предметом ICO якогось стартапу. Однак компанія Ford схоже залишила стартаперів «з носом» і сама зайняла перспективну нішу. Ford має намір вкласти 11 мільярдів доларів в електромобілі до 2022 року і вклала значні суми в мобільні технології, а протягом наступних 5 років інвестує більше мільярда доларів в штучний інтелект.

Джерело