Нацбанк України списав відсутність регулювання криптовалюти в Україні на невизначеність її статусу в ЄС

Локальні регулятори зазнають труднощів із законодавчим регулюванням ринку криптовалют через відсутність єдиної міжнародної позиції з цього питання. Про це в інтерв’ю порталу K750 розповів директор департаменту стратегії та реформування Михайло Видякин.

За його словами, незважаючи на те, що Національний банк України досі не визначився зі статусом криптовалют, в грудні 2017 року регулятор спільно з іншими відомствами випустив заяву про те, що біткоїн і інші криптовалюти не можуть називатися платіжним засобом і не підпадають під валютне законодавство.

«Криптовалюта не є валютою, випущеної єдиним центральним емітентом конкретної держави, і не має фізичної форми. Крім того, вона не може використовуватися як електронні гроші, тому що не прив’язана до рахунків банків або інших організацій, які мають фінансову ліцензію», – сказав Видякин.

Проте, чиновник зазначив, що спеціальна робоча група, в яку входять в тому числі і фахівці НБУ, за дорученням Ради з нацбезпеки і оборони України працює над врегулюванням статусу криптовалюти і питаннями функціонування ринку криптовалют в цілому.

«Гальмує цей процес, зокрема, відсутність єдиного підходу в європейському законодавстві, адже Україна має на меті гармонізацію українських законів до європейських», – зазначив Видякин.

Джерело