В Україні стартував збір підписів на підтримку розробки правил регулювання крипторинку

Керуючий партнер BlockchainLab Станіслав Под’ячев створив петицію на платформі Change.org із закликом створити робочу групу для розробки концепції регулювання крипторинку в Україні.

«Невизначеність правового статусу та відсутність правил поводження криптовалют і використання технології блокчейн в Україні гальмує розвиток інноваційних технологій, перешкоджає залученню інвестицій і навіть стає причиною еміграції фахівців і підприємств в країни, уряди яких демонструють належну підтримку», – написав він у тексті петиції.

Под’ячев також вказав, що незважаючи на гарантоване Конституцією України право займатися підприємницькою діяльністю, деякі суб’єкти господарської діяльності, зокрема комерційні банки, дискримінують громадян і компанії, які працюють в сфері блокчейна і криптовалют, припиняючи обслуговування їхніх рахунків і блокуючи кошти.

«Беручи до уваги активне зростання інтересу з боку громадян і бізнесу до майнінгу та інвестицій в блокчейн-проекти, учасники ринку повинні узгодити і запропонувати на розгляд громадськості та уряду своє бачення політики щодо криптовалют і технології блокчейн в Україні», – запропонував він.

За словами Под’ячева, політика української держави щодо криптовалют і технології блокчейн повинна базуватися на п’яти рішеннях:

  1. У нормативно-правовому акті закріпити наступні базові поняття «блокчейн», «криптовалюта», «Майнінг», «токен», «смарт-контракт», «криптобіржа»;
  2. Встановити нульову ставку ПДВ по операціях з продажу криптовалют на 10 років. Встановити податок на прибуток для компаній у сфері криптовалют – 0% на 10 років;
  3. Затвердити на законодавчому рівні мораторій на додаткове регулювання та регуляторні обмеження у сфері обігу криптовалют та використання технології блокчейн в Україні на 10 років;
  4. Створити електронний публічний реєстр (перелік) нематеріальних цифрових активів (криптовалют та токенів), у якому будуть вказані характеристики актива;
  5. Для забезпечення зростаючого попиту на фахівців криптоіндустрії, розробити та впровадити мультидисциплінарну університетську програму.

На момент написання матеріалу петицію підписали 35 осіб. Варто відзначити, що незважаючи на кількість зібраних підписів, петиції на ресурсах Change.org не мають юридичної сили і їх авторам слід розраховувати тільки на суспільний резонанс.

Джерело