Учора з гаманця Mt.Gox було виведено $140 млн у біткоїні

Приблизно 16.000 BTC, пов’язаних зі сумнозвісною біткойн-біржою Mt.Gox, було виведено у четвер з гаманця біржі, що викликало припущення, що уповноважений справами компанії готується до продажу більшої кількості монет.

Ці транзакції, вартістю близько $141 млн, були вперше помічені CryptoGround, сервісом, який моніторить гаманці біткойна та Bitcoin Cash, які належать Mt. Gox. Дані з блокчейну вказують на те, що монети, які прийшли з різних адрес, були об’єднані в єдиний гаманець, де не залишилося більше жодних біткоїнів.

Примітно, що 16.000 Bitcoin Cash, які за повідомленнями зберігалися за тими ж адресами, були переміщенні також. Ці монети вартують $21 млн за теперішнім обмінним курсом.

Ці транзакції викликали питання, чи не готується Нобуякі Кобаяші (Nobuaki Kobayashi), адвокат з Токіо, відповідальний за власність Mt. Gox, продати ці кошти, щоб компенсувати інвесторам цієї компанії.

На початку цього року, Кобаяші повідомив, що він продав понад $400 млн в BTC та BCH, щоб покрити біржові зобов’язання в єні. Він був різко розкритикований за продаж монет через книгу ордерів, а не шляхом позабіржової торгівлі (OTC), канали, які, зазвичай, використовуються інституційними трейдерами, оскільки великі біржові ордери можуть призвести до стрімких коливань цін, які впливають на всі світові ринки. Втім згодом Кобаяші заперечив вплив своїх дій на ринок, заявивши, що він продав валюту у спосіб, який не мав би вплинути на курс валют.

Дехто припустив, що стрімке падіння ринку у середу могло бути викликане тим, що Кобаяші продав монети позабіржовим покупцям нижче ринкового курсу. Тоді б теоретичний покупець міг би вже продати монети, які є у нього у власності, отримуючи прибуток від арбітражу, але знижуючи ціну.

Однак, можливо, Кобаяші просто збирає активи, а чутки про те, що він збирається їх продавати чи вже зробив це, на цей момент залишаються простими домислами.

Між тим, впродовж тривалих років кредитори Mt. Gox продовжують виступати за те, щоб компанію перевели зі статусу “банкрутство” у статус “громадянської реабілітації”, що дозволило б їм отримати компенсацію у біткоїні. На тепер вони отримують компенсацію за курсом $480/BTC, що приблизно дорівнює курсу, за яким біткойн торгувався, коли компанія стала банкрутом.

Усі кошти, які залишаться і налічують мільярди доларів, схоже, перейдуть до колишнього генерального директора Mt. Gox Марка Карпелеса (Mark Karpeles), який нещодавно написав під час сесії AMA, що він їх не хоче і мріє побачити, що біржа перейшла на громадянську реабілітацію.

Джерело