Криптобіржі Білорусі зобов’яжуть розкривати дані про кінцевих власників

У Білорусі в рамках декрету «Про розвиток цифрової економіки» готуються поправки, згідно з якими криптовалютні біржі, що працюють на базі Парку високих технологій (ПВТ), зобов’яжуть розкривати свої дані і ідентифікувати клієнтів. Про це пише РІА Новости з посиланням на джерело в ділових колах, знайомий з ходом підготовки документів.

За словами джерела агентства, для відкриття біржі резиденти ПВТ повинні будуть надати інформацію про структуру управління біржі та бенефіціарів власників компанії.

«Бенефіціари повинні відповідати вимогам до репутації: відсутність судимості, відсутність процедури банкрутства щодо особи або факту визнання банкрутом. Вони повинні показати наявність грошових коштів на рахунках на суму не менше $5 млн і підтвердити джерела їх походження», – повідомив він.

Крім того, операторів зобов’яжуть ідентифікувати клієнтів біржі, а також записувати і зберігати всі види комунікацій з ними. У певних випадках біржі-резиденти ПВТ будуть зобов’язані проводити процедури верифікації клієнтів.

«Криптобіржа повинна буде звіряти представлені ідентифікаційні дані з інформацією із загальнодоступних джерел, в тому числі, в соціальних мережах, базах даних третіх осіб. Перевірятися інформація може при особистій зустрічі, по відеозв’язку, телефону або через електронну пошту. Крім цього, оператор повинен буде відстежувати адресу інтернет-протоколу клієнта», – розповіло джерело.

Інформація про клієнтів і проведених ними угодах повинна буде зберігатися у криптобіржі не менше п’яти років.

У поправках також планується затвердити внутрішні правила роботи криптобіржі, зокрема, вимоги до персоналу. Так, компанія повинна буде мати ризик-менеджера, фахівця з нагляду за нормативно-правовою відповідністю і технічного директора. По відношенню до них будуть встановлені спеціальні вимоги, в тому числі по діловій репутації, досвіду та освіти.

Внутрішня політика криптовалютної біржі, що базується в ПВТ, повинна передбачати управління ризиками, правила для допуску і торгів токенами, а також правила отримання клієнтом статусу учасника торгів.

«Вводяться обов’язки з інформування клієнтів, в тому числі про токени, що торгуються, результати торгових сесій, конфлікт інтересів, що виникає, коли біржа сама бере участь в торгах або є власником певних токенов», – розповіло джерело.

Додатково вводяться вимоги «щодо забезпечення безперебійної роботи, безпеки даних та коштів клієнтів».

«У Білорусі послуги можуть надаватися тільки кваліфікованим інвесторам. Критерії будуть визначені на рівні ПВТ. Обмеження при наданні послуг нерезидентам повинні бути визначені самим оператором криптоплатформи», – додав співрозмовник видання.

Окремі правила ПВТ пред’явить до фінансового боку діяльності криптобірж.

«Будуть введені нормативи фінансової залежності, миттєвої, поточної та короткострокової ліквідності, граничне відношення суми грошей, кількості електронних грошей і токенів клієнтів до власного капіталу, нормативи фінансової стійкості і концентрації позикового капіталу», – заявило джерело РІА Новости.

Про терміни законодавчого прийняття поправок не повідомляється.

Джерело