Мінфін РФ: Російських криптовалютних інвесторів будуть заносити в єдиний реєстр

Російських криптовалютних інвесторів занесуть до єдиного реєстру, веденням якого займуться Банк Росії і Мінфін. Ідентифікація здійснюватиметься за паспортом та ІПН. Крім того, для того, щоб мати можливість брати участь в ICO, громадянам доведеться пройти спеціальну сертифікацію, пишуть Ізвєстія, виходячи з інформації, отриманої від джерела в Мінфіні.

На думку експертів з міністерства, з впровадженням даного механізму російська криптовалютна галузь знайде необхідну прозорість.

Криптовалютні гаманці користувачів після реєстрації прив’яжуть до паспортних даних та ІПН, завдяки чому буде усунена анонімність крипто-розрахунків. Плюс до того ідентифікація додатково буде здійснюватися із залученням біометричних даних.

Крім Мінфіну за створення реєстру виступає РАКІБ.

«Регулюючі органи справедливо виступають проти анонімності при ICO. Але зараз це питання скрізь вирішується шляхом проходження процедури KYC », – говорить президент РАКІБ Юрій Припачкин. «Це така ж процедура, яка використовується в банківській системі. Реєстр виключить анонімність при вкладеннях в різні проекти в рамках криптоіндустріі і ICO ».

За словами Пріпачкіна, за приблизними розрахунками сьогодні в Росії налічується близько 2 млн криптовалютних інвесторів. Прогноз РАКІБ полягає в тому, що до кінця 2018 роки їх стане близько 3 млн, а в наступному році це число подвоїться.

До кінця 2018 року РАКІБ планує створити центр компетенцій, який дозволить трейдерам підвищити рівень своїх навичок і загальну компетентність. Також відомство розробляє стандарт для ICO-проектів, який дозволить відсіяти якісні проекти від скама і фінансових пірамід. Для регулювання ринку за новим стандартом буде скликаний спеціальний комітет.

Джерело