Регулятори з США і Канади почали «крипто-зачистку»

У понеділок регуляторами з США і Канади був запущений «міжнародний рейд», з метою протидії шахрайству з криптовалютами.

Ініціатива, організатором якої виступила Північноамериканська асоціація адміністраторів цінних паперів (NASAA), отримала назву «Операція крипто-зачистка». Перше її згадування було помічено в Washington Post, після чого з’явився ряд нових подробиць із заяв Департаменту комерції та страхування штату Теннессі (TDCI) і Департаменту цінних паперів штату Техас (TSSB).

Крипто-зачистка, згідно з цими заявами, складається з «приблизно 70 слідств і розслідувань, а також з 35 правозастосовчими діями, що ведуться або завершені, що мали місце з початку цього місяця». Крім того, стало відомо, що очікується ще більше розслідувань, але поки не ясно, коли з’явиться інформація про пов’язані з ними правозастосовчі заходи.

У заяві TDCI йдеться:

“Ініціатива почала набирати обертів в квітні, коли була заснована робоча група, що складається з членів NASAA, щоб почати серію координованих дій щодо ICO і інвестиційних продуктів, пов’язаних з криптовалютами. Основна увага регуляторів буде прикута до первинних розміщень монет (ICO) і продажу токенов.”

NASAA поки не прокоментувала ситуацію, але інші відомства, задіяні в операції, повідомили про те, що ініціатива по боротьбі з шахраями має масштабний характер. Мова йде про правозастосовні дії щодо шахрайства в криптосередовищі, в тому числі тими, що використовує рекламу з заявленою, але не фактичною участю знаменитостей на кшталт актриси Дженніфер Еністон.

Асистент комісара TDCI Френк Боргер-Гілліган повідомив:

“Анонсовані сьогодні дії – це тільки вершина айсберга.”

Директор правозастосовчого відділу TSSB Джозеф Ротунда висловив схожу думку:

«Кріпторинок насичений широкомасштабними шахрайськими схемами, а наша сьогоднішня робота відкриває лише вершину цього айсберга».

Джерело