Bitcoin Gold зазнав атаки подвійних витрат, біржі втрачають мільйони

Зловмисники успішно виконали атаку подвійних витрат в мережі Bitcoin Gold на минулому тижні, зробивши BTG принаймні третім альтокойном, який зазнав атаки мережі впродовж останнього тижня. Директор з комунікацій Bitcoin Gold, Едвард Іскра (Edward Iskra), вперше застеріг користувачів про атаку 18 травня, пояснивши, що зловмисники використали експлойт для викрадення коштів з криптовалютних бірж.

Щоб виконати атаку, шахраї отримали принаймні 51 відсоток загальної хеш-потужності мережі, що надало їм тимчасовий контроль над блокчейном. Отримання таких потужностей є неймовірно дорогим, навіть для такої мережі як Bitcoin Gold, але це може бути монетизовано, якщо використати атаку подвійних витрат.

Після того, як зловмисники отримали контроль над мережею, вони розпочали депонування BTG на біржі криптовалют, а також намагалися відправити ті ж монети до гаманця під своїм контролем. Як правило, блокчейн вирішує це, включивши лише першу транзакцію в блок, але зловмисники могли відкоригувати транзакції, оскільки вони мали більшість контролю над мережею.

Отже, вони мали змогу депонувати кошти на біржі та швидко зняти їх знову, після чого вони змінили початкову транзакцію, щоб відправити монети, які спочатку депонували на інший гаманець.

Адреса Bitcoin Gold, причетна до атаки, отримала понад 388,200 BTG з 16 травня. Можна припустити, що всі ці транзакції були пов’язані з подвійним використанням коштів, злочинці викрали BTG на суму 18,6 мільйонів доларів на біржах.

Остання транзакція була відправлена 18 травня, але атакуючі могли теоретично спробувати поновити атаку, якщо все ще мають доступ до достатньої хеш-потужності, щоб отримати контроль над блокчейном.

Розробники Bitcoin Gold консультували біржі для вирішення цієї проблеми, збільшуючи кількість підтверджень, необхідних для депонування на рахунки клієнтів. Дані блокчейну вказують на те, що зловмисники успішно здійснили зворотні операції ще на 22 блоки, і розробники радять підвищити вимоги підтвердження до 50 блоків.

На даний час Bitcoin Gold займає 27-те місце серед криптовалют з капіталізацією 808 мільйонів доларів.

Джерело