Фінрегулятори України обговорять регулювання криптовалют за моделлю ЄС

14 травня Рада Європейського союзу офіційно затвердила Директиву про протидію відмиванню злочинних доходів (2015/849), в якій, зокрема, закріпив поняття «віртуальної валюти». Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС Україна повинна протягом 21 місяця імплементувати ці зміни в законодавство. Про це повідомив глава «Офісу ефективного регулювання» (BRDO) Олексій Гончарук.

#криптоРегулювання #Bitcoin10 днів назад (14 травня 2018 року) в ЕС офіційно з’явилось поняття «віртуальної валюти»….

Опубліковано Oleksiy Honcharuk 24 травня 2018 р.

У своєму пості на Facebook Гончарук зазначив, що 24 травня відбудеться зустріч у форматі публічного діалогу між органами державної влади та представникам ринку, покликана позначити основні положення, які потрібно врахувати при створенні криптовалютного законодавства в країні.

На зустрічі будуть присутні голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко, директор департаменту стратегії розвитку ринків капіталу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Максим Лібанов, директор департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Денис Гутенко, народний депутат України Олексій Мушак та керуючий партнер юридичної компанії Juscutum Артем Афян.

«Варто зрозуміти, що навіть погані, але стабільні правила – краще ніж хороші, але що постійно змінюються. Але найгірше, що може зробити держава – утриматися від створення або хоча б прояснення правил роботи на ринку», – зазначив Гончарук.

Крім того, на зустрічі відбудеться обговорення Зеленої книги «Регулювання ринку криптовалют», підготовленої експертами BRDO.

«У ній коротко розповідається, чому криптовалюти в Україні вже дозволені, і вже не є «незрозуміло чим». А також чому два ключових судових рішення по криптовалюті базуються на неправдивих фактах (через плутанину між Європейським судом з прав людини і Судом ЄС), в зв’язку з чим рішення про звільнення операцій з криптовалютою від сплати ПДВ може бути скасовано», – зазначив Олексій Гончарук.

За результатами зустрічі «Офіс ефективного регулювання» внесе рекомендації до Кабінету міністрів України щодо державної політики щодо криптовалютного ринку.

Джерело