Комісія в мережі біткоїна впала до семирічного мінімуму. Пора позбуватися від «пилу»?

Розмір комісії в мережі біткоїна досяг мінімуму за останні сім років, при цьому середня вартість відправки BTC в даний час складає 11 центів.

Хоча є кілька причин, що сприяють зниженню комісій, одна з них очевидна: кількість користувачів мережі впала. З минулого року кількість щоденних транзакцій різко скоротилася і продовжувала зниження в останньому місяці.

Не секрет, що кількість внутрішньомережевих транзакцій біткоїна, поряд з іншими блокчейнамі, значно скоротилася з кінця 2017 року. Це стало наслідком зниження ціни біткоїна і інших цифрових активів за останні 5 місяців. 14 грудня майже півмільйона транзакцій BTC були зареєстровані за один день.

До лютого ця цифра становила в середньому 200 000 транзакцій в день, а 24 квітня їх кількість досягла позначки 254 000. Однак з тих пір спостерігався рух по низхідній – за даними Bitinfocharts.com кількість транзакцій досягла мінімуму 158 000 штук 26 травня.

На початку квітня серединне значення розміру комісії за транзакцію BTC впало до 10 Сатоши за байт, а до кінця місяця зросло майже до 40 Сатоши. Станом на 26 травня, воно знову було нижче 10 Сатоши за байт. Серединне значення розміру комісії вважається більш корисною метрикою, ніж оцінка середнього розміру комісії, оскільки, як пояснює Coinmetrics.io, «серединні показники, як правило, набагато більш інформативні для таких даних, як комісія або вартість транзакції, оскільки вони зазвичай надзвичайно спотворені».

24 травня кількість транзакцій BTC з використанням Segwit досягла рекордного рівня 38%. Це сприяло зниженню серединного значення розміру комісій, хоча багато хто вважає, що роль Segwit тут переоцінена, і що зниженню комісій сприяла пакетна відправка транзакцій.

У мережі Bitcoin Cash комісії за транзакції досягли тримісячного мінімуму 2 квітня – серединне значення тоді становило $0.0018. Зараз середній розмір комісії за транзакцію становить $0.0038, – значно вище, ніж майже два місяці тому, але все одно в три рази нижче, ніж вартість транзакції в мережі BTC.

Коли комісія стає нетипово низькою, проникливі власники BTC використовують можливість консолідувати свої невитрачені виходи (UTXO). Це робиться шляхом відправки всього «пилу» (dust) на одну адресу свого гаманця.

Таким чином, коли комісії знову неминуче виростуть, ці користувачі зможуть на них заощадити, тому що кожна транзакція буде містити менше UTXO, що зменшує її розмір і, отже, вартість.

Джерело