Нобелівський лауреат Роберт Шиллер вважає, що майбутнє біткоїна в небезпеці

Роберт Шиллер, лауреат Нобелівської премії з економіки і професор Єльського університету, стверджує, що через 100 років біткоїна може вже не бути, тому що він «схожий на міхур». Однак якщо біткоїн залишиться, то, за словами Шиллера, стане зовсім не схожий на свою сучасну версію.

«Я думаю, біткоїн буде абсолютно не таким, як сьогодні, – сказав Шиллер в ефірі CNBC. – Якщо він все ще буде існувати, у нього буде інша назва. Було багато хард форків, які постійно змінювали біткоїн. Буде він існувати чи ні, стане предметом дискусій».

На думку Шіллера, один з варіантів розвитку подій – це різкий стрибок курсу біткоїна, після чого він почне втрачати популярність.

«Один із сценаріїв – це щось типу того, що сталося в 2013 році, коли біткоїн виріс до 1000 доларів, а потім втратив 80% своєї вартості, – сказав він. – Тоді здавалося, що біткоїн поступово сходить нанівець».

Після цього Шиллер трохи перестрахувався, сказавши, що може помилятися стосовно волатильності ринку.

«Самі розумієте, прогнозувати такі речі досить складно, – сказав він. – Я не хочу здатися презирливим по відношенню до біткоїна, але він здається бульбашкою».

Втім, Шиллеру імпонує як мінімум один аспект загальної крипто-манії – то, що вона зуміла розпалити в людях запал і новаторський дух.

«Люди сповнилися ентузіазму і почали створювати найрізноманітніші криптовалюти, – зазначив він. – Зараз їх тисячі, і з них може вийти щось хороше».

За словами Шиллера, його дуже потішило, коли один з його студентів запитав, чи не можна йому взяти ноутбук на випускний іспит, щоб торгувати криптовалютою.

«У мене таке в перший раз. Справжній ентузіазм, – розсміявся Шиллер. – Я сказав, добре, якщо це так важливо для тебе, можеш торгувати на останньому іспиті».

У квітні 2018 року Шиллер назвав біткоїн-манію скороминущої примхою, ведену емоціями і хайпом і такою, що не має міцного фінансового фундаменту.

«Це ще один приклад того, що люди схильні слідувати за модними речами, – сказав Шиллер. – Я думаю, ця історія вийшла за межі реальних переваг самої ідеї».

На думку Шіллера, весь хайп навколо ринку децентралізованих, нерегульованих віртуальних валют почасти виростає з зухвалого образу протидії «системі».

«Я думаю, частково справа в політиці.» – сказав він. «Безліч людей більше не довіряє уряду, і їм подобається ідея, що це виходить не від уряду. Це виходить від справжнього розумного комп’ютерного вченого. Відмінна історія для сучасних ринків».

Джерело