Причини, за якими мільярдери і великі компанії почали купувати Bitcoin

Рушійною силою прийняття Bitcoin став стан економіки, а також відповідь на COVID-19. У світі, де нескінченно друкуються гроші, BTC тепер розглядається як відмінний засіб захисту від інфляції. У свою чергу, низькі процентні ставки роблять Bitcoin привабливим активом для збереження вартості з наявністю значного потенціалу для зростання. Тепер, коли великі компанії, такі як Tesla, купують і тримають BTC на своєму балансі, для інших компаній набагато менш ризиковано наслідувати їхній приклад.

Захист від інфляції

У відповідь на економічну кризу COVID-19 уряди і банки створюють гроші прямо з повітря. А, як відомо, додатково надруковані купюри призводять до збільшення вартості товарів та послуг, або інфляції. Ця інфляція, в свою чергу, знижує купівельну спроможність, роблячи готівку «поганим місцем» для зберігання вартості в довгостроковій перспективі.

Деякі чекають надзвичайно високої інфляції в найближчі роки через реакцію економіки на COVID-19. За часів високої інфляції дефіцитні активи, такі як золото і нерухомість, були місцем, в якому люди традиційно зберігають цінності. Оскільки Bitcoin розділяє аспекти дефіциту і незмінної пропозиції цих активів, люди з великою кількістю готівки тяжіють до BTC як альтернативного способу збереження своєї вартості і захисту від інфляції.

Дві основні властивості заощадження, властиві Bitcoin і золоту, – це дефіцит і складність видобутку. Що стосується Bitcoin, то у активу, на відміну від золота, передбачений обмежений випуск монет (21 мільйон), і у нього є заздалегідь визначений графік поставок, на який не впливає підвищений попит. У свою чергу, ніхто не знає, скільки золота існує, і в міру зростання попиту темпи його видобутку продовжують збільшуватися. Оскільки Bitcoin є дефіцитним і складним у видобутку, його не можна знецінити за рахунок швидкого збільшення пропозиції. Саме це змушує багатьох людей розглядати його як спосіб збереження вартості в довгостроковій перспективі для захисту від інфляції.

Низькі відсоткові ставки

У 2020 році світова економіка сильно постраждала від COVID-19. Як це часто буває під час рецесій, центральні банки почали знижувати відсоткові ставки, збільшуючи позики і витрати. У всьому світі відсоткові ставки досягають рекордно низьких значень.

Інвестиції з низьким рівнем ризику, такі як облігації, приносять надзвичайно низьку прибутковість, більш ризиковані інвестиції, такі як акції та нерухомість, мають велику потенційну прибутковість, але також пов’язані з набагато більш високим ризиком, оскільки ціни на ці активи і так вже дуже високі. Хоча Bitcoin – це інвестиція з високим ризиком, багато хто вважає, що він все ще сильно недооцінений і, отже, може принести надзвичайно високий прибуток.

У рекордно низьких відсоткових ставок, що надаються компаніям, які купують BTC, є два наслідки. По-перше, низькі відсоткові ставки не дозволяють компаніям зберігати свої грошові резерви таким чином, щоб вони могли отримувати значну суму відсоткового доходу. По-друге, у компаній є доступ до надзвичайно дешевих кредитів для інвестування в підвищення вартості активів. У минулому році Bitcoin став привабливою можливістю для інвестицій для людей з великою кількістю додаткових грошей, які шукають місце для його зберігання.

Зниження ризиків

У минулому Bitcoin мав клеймо, пов’язане з передбачуваним використанням в злочинних цілях. Однак згідно з останніми звітами, злочинне використання BTC відносно невелике. Готівка залишається улюбленим фінансовим інструментом більшості злочинців. За нинішньої економічної ситуації для компаній і багатих людей ніколи не було кращого часу для покупки BTC.

У 2020 році MicroStrategy стала першою публічною компанією, яка купила BTC і утримує їх на своєму балансі в якості резервного активу. MicroStrategy настільки вірила в BTC, що вони вирішили використовувати його в якості основного резервного активу. За останні шість місяців вони купили BTC на суму понад $2 мільярди, і вартість цих монет більш ніж подвоїлася з моменту першої покупки.

На початку 2021 року Tesla послідувала прикладу MicroStrategy і придбала Bitcoin на суму $1,5 мільярда. Як одна з найбільших компаній в світі, покупка монет Tesla усунула репутаційний ризик, про який раніше турбувалися інші компанії. Точно так же великі інвестиційні фонди, такі як Ruffer Investment Company і Stone Ridge наслідували цей приклад. Всі ці гучні покупки в більших обсягах зняли клеймо і побоювання щодо криптовалют. Чим більше таких транзакцій буде здійснено – тим більше шансів, що за ними підуть інші компанії та багаті люди.

Висновок

Економічний ландшафт створює ідеальні умови для компаній і багатих людей для придбання BTC. Процентні ставки знаходяться на рекордно низькому рівні, і багато хто вважає, що інфляція продовжить зростати. Bitcoin розглядається як приваблива можливість для довгострокового зберігання вартості з додатковим бонусом у вигляді високого потенціалу зростання. Тепер основні компанії купують Bitcoin, і для інших робити те ж саме набагато менш ризиковано.

Джерело