Фейковий додаток Trezor в App Store вкрав у користувачів криптовалют на $1,6 млн

Користувачі втратили як мінімум $1,6 млн через шахрайській сервіс, який маскується під додаток апаратного гаманця Trezor, повідомляє The Washington Post.

Один з постраждалих Філіп Крістодулу [Phillipe Christodoulou] знайшов додаток в App Store за назвою «Trezor». Після того, як він ввів свої дані для перевірки балансу, всі його біткоіни викрали. Крістодулу позбувся 17,1 ВТС. На той момент вони оцінювалися в $600.000, на момент написання – майже в $990.000.

У розмові з The Washington Post потерпілий заявив, що більше злиться на Apple, ніж на шахраїв, оскільки компанія не перевірила додаток.

В Apple пояснили, що часто розробники шахрайських додатків відправляють спочатку «невинні» сервіси на перевірку, а потім перетворюють їх в фішингові.

У компанії розповіли, що фейковий додаток Trezor потрапив в App Store обманним шляхом і спочатку позиціонувався як «криптографічний» сервіс для шифрування файлів і зберігання паролів, не пов’язаний з криптовалютами.

Фахівці компанії Coinfirm стверджують, що Крістодулу – один з декількох постраждалих. За даними Coinfirm, як мінімум п’ятеро людей стали жертвами операторів фейкового Trezor для iOS. Загальний збиток склав $1,6 млн.

За даними компанії Sensor Tower, додаток був доступний в App Store принаймні з 22 січня по 3 лютого і міг бути завантажений близько 1000 разів.

Apple не розкрила розробників цього додатка, не повідомив, чи передавала вона відомості правоохоронцям або проводила подальше розслідування щодо розробників.

У Trezor заявили, що компанія вже багато років повідомляла Apple і Google про підроблені додатки, які видають за продукт компанії.

Днями Trezor виявила про ще один подібний додаток в Google Play.

Джерело