Bitcoin впав нижче $10.000 на тлі повідомлень про інтерес регуляторів США до Bitfinex і Tether

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CTFC) приступила до пильного вивчення діяльності одної з провідних кріптовалютних бірж Bitfinex і компанії Tether, відправивши представникам обох організацій повістку з викликом до суду. Про це повідомляє Bloomberg.

На тлі цієї новини ціна біткоіна, що і до цього перебувала останні два дні в негативному тренді, стрімко пішла вниз, опустившись на невеликий час нижче $10.000. Так, на Bitfinex курс біткоіна опускався до $9900, в той час як на іншій популярній біржі Bitstamp ціна першої криптовалюти падала до $9731.

«Ми регулярно є об’єктом інтересу з боку правоохоронних органів і регуляторів, що проводять розслідування. Наша політика – не коментувати подібні запити», – йдеться в спільній заяві Bitfinex і Tether, отриманій Bloomberg по електронній пошті.

Видання зазначає, що хоча Bitfinex і Tether на своїх сайтах і публічних документах не розголошують своє точне місцезнаходження й імена керівників, в грудні минулого року представник обох фірм Рон Торосян визнав зв’язок між Tether і Bitfinex.

У листі, що було розіслано ряду ЗМІ, тоді згадувався лише генеральний директор Ян Людовикус ван дер Вельде, директор зі стратегічних питань Філ Поттер і фінансовий директор Джанкарло Девазіні.

Чутки про зв’язок між двома організаціями ходили вже давно, але лише після витоку і публікації досьє Paradise Papers отримали фактичне підтвердження. Як говориться в документах, в минулому Поттер був директором і засновником Tether, а Девазіні – акціонером компанії. На досьє також посилається видання New York Times, яке свого часу опублікувало велику статтю про протиріччя навколо Bitfinex і Tether.

Tether вже довгий час звинувачується багатьма користувачами та експертами у випуску великої кількості нічим не підкріплених токенов USDT, які торгуються на ряді бірж, включаючи Bitfinex і Poloniex. Також неодноразово висловлювалися твердження, що неконтрольована емісія USDT стала в кінці минулого року причиною різкого зростання ціни біткоїна й інших криптовалют, який згодом змінився різким дампом в січні.

За підсумками проміжного звіту аудиторської компанії Friedman LLP, опублікованого у вересні 2017 року, резерви Tether становили 442,9 млн, що нібито «повністю покривало» всі токени.

У той саме час, за даними Bloomberg, за станом на вівторок, 3 січня, в обігу перебувають близько $ 2,3 млрд токенов USDT, що має бути еквівалентно аналогічної сумі в доларах США.
В кінці минулого тижня Tether повідомив про припинення партнерства з аудиторською компанією Friedman LLP.

Поки залишається незрозуміло, які повноваження має CTFC з точки зору виклику представників компаній в суд, особливо з огляду на те, що з 9 листопада минулого року Bitfinex припинила обслуговування резидентів США. Втім, не виключено, що регулятора можуть цікавити угоди, які було виконано до зазначеної дати.

Станом на 19:30 UTC вівторка, 30 січня, середньозважений курс біткоїна, за даними Coinmarketcap, становив $10.155. У цей же момент перша криптовалюта, демонструючи певне відновлення, торгувалася на Bitfinex в районі $10.260, на Bitstamp – близько $10.100.

Залишити відповідь