Що представила Україна в рамках Ukraine House Davos на Всесвітньому економічному форумі в Швейцарії?

На 48-ій щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму під загальною темою «Україна: креативність, інновації, можливості» світовій громадськості було презентовано інвестиційний потенціал і унікальні бізнес-можливості України. У Давосі вперше за всю історію проведення ВЕФ Україна була представлена на міжнародній сцені в широкоформатному просторі Українським домом.

24 січня 2018 року в рамках програми від Ukraine Davos House відбулася панельна дискусія на тему: «Де буде наступний крипторай», яка зібрала рекордну кількість слухачів – 500 осіб (в 5 разів більше місткості залу). Послухати криптоекспертів з України, США та Швейцарії і взяти участь в дискусії прийшли інвестори, найбільші світові компанії-розробники блокчейн-рішень, представники міжнародних делегацій і урядів різних країн.

Учасниками панелі «Де буде наступний крипторай» виступили:

 • засновник Blockchain Hub Kyiv і Kuna Agency Михайло Чобанян (Україна);
 • директор The Tapscott Group Inc. Дон Тапскотт (США);
 • президент Swiss Finance + Technology Association Джон Гаккер (Швейцарія);
 • фінтех-інвестор Марк Бернеггер (Швейцарія).


Півтори години жвавих дискусій і обговорення майбутнього криптоекономіки торкнулися найважливіших для індустрії тем:

 • національні криптовалюти;
 • відкриті країни для криптоекономіки – як вони це зробили і чому;
 • який механізм дій повинна зробити країна, яка хоче стати наступним криптораєм;
 • союз стартапів і інвестицій – яке місце в криптораю виділено для них;
 • бізнес: чи потрібні бізнесу криптозакони або заборони або дозволено все, що не заборонено?

На панельній дискусії 4 експерти поділилися досвідом розвитку індустрії криптовалют в різних країнах. Зокрема, про досвід США розповідав директор The Tapscott Group Inc. Дон Тапскотт, Швейцарії – президент Swiss Finance + Technology Association Джон Гаккер і фінтех-інвестор Марк Бернеггер. Представник України і країн СНД – Михайло Чобанян, засновник Blockchain Hub Kyiv і Kuna Agency зі свого боку розповів про досвід розвитку та впровадження технології блокчейн на пострадянському просторі і підняв таке важливе для всіх питання – які кроки потрібно зробити Україні, щоб стати наступним криптораєм?

Одноголосно всі учасники панелі зійшлися на думці, що розвиток індустрії неможливий без сприяння держави. Правильний розвиток технології стане можливим лише за умови підтримки національної криптоспільноти урядом і спрощення реалізації блокчейн-проектів в державному секторі і великому бізнесі. Обговорення питання щодо регулювання криптовалют має відбуватися на міжнародному рівні і розробка єдиних правил для всіх країн спростить їх звернення.

Ключовими тезами панелі були:

 • Якщо уряд підтримає ідею національних криптовалют, то зможе істотно прискорити розвиток індустрії в цілому. Національна криптовалюта зробить фінансову систему країни прозорою, і як наслідок – блокчейн стане дорогою до демократії.
 • Використання цифрової економіки повсюдно є суперечливим питанням, з іншого боку допускається ризик втрати конфіденційності та приватності.
 • На панельній дискусії Михайло Чобанян також висловив свою думку про те, що проблеми, з якими стикаються криптовалюти і технологія блокчейну, в Україні і світі різні. Україна як одна з найбільш корумпованих країн пострадянського простору потребує технології блокчейну найбільш гостро.
 • Всі учасники панельної дискусії прийшли до єдиної думки про те, що блокчейн повинен стати однією з основних складових у реформуванні державних програм і онлайн-платформ.

На форумі один з головних блокчейн-експертів світу, автор бестселера «Революція блокчейну» Дон Тапскотт представив карту світу, на якій позначені 14 країн-лідерів впровадження технології блокчейну. У цей список увійшли Україна, США, Канада, Бразилія, Австралія, Ізраїль, ОАЕ, Грузія, Естонія, Великобританія, Франція, Німеччина, Швеція і Китай.


Також, в рамках Ukraine Davos House 24 січня широкому загалу було представлено унікальний міжнародний проект – Blockchain Hub Kyiv, який стане першим в ланцюжку хабів і блокчейн акселераторів на всій території СНД. Це майбутній будинок для стартапів, розробників, інвесторів і всіх інноваційно мислячих людей.

Відкриття хабу в Києві для всіх бажаючих відбудеться вже в березні 2018 року (pre opening для друзів пройде в лютому). Запуск даного майданчика стане першим кроком у розвитку ланцюжка хабів, в перебігу року центри блокчейн-технологій відкриються також у Мінську, Москві та Алмати.

Завдяки ініціативі криптоентузіастів і появі подібних майданчиків, Ukraine House Davos і Blockchain Hub Kyiv, Україна зможе побудувати фундаментально нову економіку, в основі якої будуть технології блокчейну і криптовалют в цілому. Тільки об’єднавшись і працюючи з однодумцями на одному майданчику, фахівці з усього світу зможуть здійснити четверту індустріальну революцію і змінити світ на краще.

Джерело: http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/1790-shho-predstavila-ukra%D1%97na-v-ramkah-ukraine-house-davos-na-vsesv%D1%96tn’omu-ekonom%D1%96chnomu-forum%D1%96-v-shvejcar%D1%96%D1%97