SETI: криптоентузіасти заважають пошуку інопланетян

Вчений Інституту пошуку позаземного розуму (SETI) заявив, що «криптовалютна лихоманка» і популярність майнінгу негативно позначаються на діяльності організації. Зокрема, дослідники зіткнулися з дефіцитом відеокарт, необхідних для складних обчислень, повідомляє BBC.

«Нам потрібні сучасні GPU, але ми просто не можемо їх дістати. Це обмежує нас в пошуках позаземних форм життя. Це нова проблема – вона торкнулася всіх наших замовлень в останні місяці. У SETI ми намагаємося відстежувати якомога більше частот, тому що ми не знаємо, як спілкуються інопланетяни. Для цього потрібні великі обчислювальні потужності», – заявив глава дослідницького центру Berkeley SETI, радіоастроном Ден Вертхаймер.

За його словами, деякі телескопи можуть використовувати до 100 відеокарт для обробки даних з супутникових тарілок, які здатні вловлювати звуки і відлуння по всій сонячній системі – наприклад, відгомони природних феноменів на кшталт зірок, що вибухають.

В даний час вчені SETI намагаються оновити обладнання в двох великих обсерваторіях: Green Bank в Західній Вірджинії і Parkes в Австралії. Однак дефіцит відеокарт на ринку виявився серйозною проблемою.

«У нас є гроші, ми зв’язалися з постачальниками, але вони просто кажуть, що у них немає GPU», – зазначив Вертхаймер.

За словами фінансового директора Nvidia Колетт Кресс, продажу відеокарт продовжують стабільно зростати завдяки попиту з боку криптовалютних майнерів. У той же час компанія закликала рітейлерів вжити заходів щодо обмеження продажів відеокарт майнерам.

Джерело: https://forklog.com/seti-kriptoentuziasty-meshayut-poisku-inoplanetyan/