$20 млн інвестицій: Український стартап Remme підняв мільйони доларів на ICO

Проект Remme 13-14 лютого підняв на ICO понад 19.000 ефіріума (більше $18 млн в еквіваленті). Разом з пресейл, який проходив на початку грудня минулого року, проект в сумі підняв близько $20 млн інвестицій.

Проект заснований в 2015 році і займається розробкою рішень в сфері комп’ютерної безпеки, зокрема – безпарольній аутентификацією користувачів і пристроїв на блокчейні, SSL-сертифікатами, які зберігаються в блокчейні. Зараз в команді стартапу – близько 20 чоловік, є офіси в Києві та Одесі.

Його засновник довгий час фінансував проект з власних коштів, зароблених на криптовалютах і продажу майнінгового обладнання. Коли постало питання про додаткові інвестиції, команда намагалася залучити гроші від українських і зарубіжних венчурних інвесторів, але ті були не дуже зацікавлені. Як паралельне рішення розглядали ICO.

Для збору коштів вибрали ефіріум. Спочатку планували проводити ICO в чотирьох валютах, але на рішення вплинули DDoS-атаки на ресурс. За словами Олександра, нерідкі випадки, коли на ICO намагається заробити третя сторона: справжній сайт «ДДОСять», створюють армію ботів, які в Telegram-чаті постять інший сайт, користувачі на основний сайт зайти не можуть і переходять на спамерский, де вказано вже інший номер смарт-контракту.

«В нас було багато атак на старті, працювала професійна група з Росії та Індії, створила 1500 ботів, DDoS, підняла кілька фішингових сайтів, ми були абсолютно впевнені, що нас покладуть. А збір грошей через смарт-контракт ефіріума переносить все навантаження на сервери ефіріума. Досить просто скопіювати адресу контракту і використовувати будь-який гаманець для відправки монет, розвантажуючи сайт», – пояснює засновник проекту.

В ході ICO користувачі отримували так звані utility tokens: токени потрібні для всіх операцій, які відбуваються в системі.

«Користувач, який купив токени, стає міні-версією GlobalSign або Comodo, може випускати сертифікати безпеки для клієнтів. Все, що для цього потрібно – запустити ноду (сервер, який випускає сертифікати безпеки). 90% прибутку, які заробляються системою, йде власникам таких нод», – запевняє Момот.

Планувалося проводити ICO в три етапи: в перший день інвестувати могли лише користувачі із «білого списку» (найперші члени спільноти, чиї гаманці були внесені в смарт-контракт), можна було інвестувати до 15 ефіріумов. На другий день передбачалося зняти цей ліміт, і на третій – дозволити інвестиції всім. Але вже на етапі безлімітного збору токени розійшлися за хвилину, розповідає засновник компанії.

Залучені кошти підуть на розробку софта – створення продукту, який буде ідентифікувати пристрої або користувачів за допомогою сертифікатів безпеки, набір співробітників, відкриття офісів.

Джерело: https://ain.ua/2018/02/16/remme-podnyal-20-mln-na-ico