Турецькі чиновники пропонують випустити національну криптовалюту Turkcoin

Заступник голови Партії націоналістичного руху Туреччини і колишній міністр промисловості Ахмет Кенан Танрікулу підготував звіт, в якому пропонує створити національну криптовалюту Turkcoin. Про це повідомляє Al-Monitor.

«Світ рухається в бік нової цифрової системи. Туреччині потрібно створити власну цифрову систему і валюту, перш ніж стане занадто пізно», – зазначив Танрікулу.

Технічні подробиці проекту поки не розкриваються, але, за словами чиновника, головне завдання Turkcoin – токеніцизірувати підкріплені реальними активами цінні папери. Танрікулу впевнений, що такий підхід дозволить знизити ризики, зазвичай пов’язані з цифровими грошима.

У звіті говориться, що кошик активів повинен створюватися на базі великих публічних компаній країни, в тому числі Turkish Airlines, Istanbul Stock Exchange і Turk Telekom.

Крім того, чиновник пропонує доопрацювати існуючі закони, щоб регулювання криптовалют стало більш прозорим і чітким. За словами Танрікулу, відсутність в Туреччині нормативно-правової бази для криптовалют створює благодатний грунт для незаконної діяльності.

«Впровадження правил після оцінки всіх видів ризиків дозволило б нам отримувати доходи від криптовалютного ринку, особливо від біткоіна. У цьому контексті країні дуже потрібна біткоін-біржа і законодавство, яке регулює цю сферу», – додав чиновник.

Джерело