ЄС може ввести нові правила для криптовалют

У найближчі місяці можуть бути розроблені нові правила щодо криптовалют і активів на основі блокчейна.

З такою заявою виступив представник Європейського союзу після завершення круглого столу на цю тему.

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс припустив, що керівництво блоку може почати здійснювати додатковий нагляд за цією областю, хоча це буде залежати “від фактів і обставин навколо конкретних крипто-токенів”. Єврокомісія продовжить свою роботу в цьому напрямку.

“Грунтуючись на оцінці ризиків і можливостей і придатності існуючої нормативної бази для цих інструментів, Комісія визначить, чи потрібно регулювання на рівні ЄС.”

Що вражає, так це той факт, що Домбровскіс, в загальному, позитивно відгукнувся щодо ICO-проектів, хоча і визнав існування певних ризиків для тих, хто інвестує в блокчейн проекти через токени.

“ICO – це інноваційний спосіб фінансування, який дозволив багатьом новим компаніям залучити значні обсяги фінансування. Але в цій схемі є і певні ризики і проблеми, наприклад, відсутність прозорості щодо особистості емітентів і базових бізнес-планів.”

Віце-президент зазначив, що в ЄС обсяги криптовалютної торгівлі порівняно невисокі. Європі необхідно працювати з іншими країнами G20 для усунення можливих ризиків.

У певному сенсі, він повторив думку офіційних осіб з Франції та Німеччини, які заявили, що криптовалюти можуть «становити значний ризик для інвесторів”, що ініціювали обговорення цього питання на майбутньому саміті G20.

Джерело