Європол: Monero, Zcash і Dash є значною проблемою

Європол зауважив, що кіберзлочинці тепер краще приховують свої сліди, надаючи перевагу орієнтованим на приватність, анонімізуючим криптовалютам, на зразок Monero, ZCash та Dash.

Аналітик Європолу, що спеціалізується на кіберзлочинах, Ярек Якубчек (Jarek Jacubchek), нещодавно сказав Business Insider, що об’єднана поліцейська агенція Європи бачить “чіткий рух” від біткойна до альтернативних криптовалют, що пропонують більшу приватність.

Якубчек зауважив:

“Отож, в основному ви можете досягти більшого рівня приватності, використовуючи ці “альткойни”, а ці альткойни використовують анонімність як основу, наприклад Monero. Також є альткойни, як Dash, які не мають прихованих адрес, вони мають прозорі адреси, але у них є процес змішування, який є частиною протоколу.”

У той же час Якубчек наголосив, що використання криптовалют не є злочином по своїй суті, хоча він зауважив, що вищезгадані криптомонети більш схильні до полегшення злочинної діяльності.

Тим не менш, зараз усе ще значно простіше як для простих людей, так і для злочинців, використовувати біткойн, просто через те, що його легше придбати і використовувати через переваги його інфраструктури, що надає підтримку.

Популярний апаратний гаманець Ledger Nano S досі не зміг забезпечити підтримку, наприклад, Monero, хоча реліз очікується цього року.

Попри популярний міф, що біткойн є анонімним, перша у світі криптовалюта є будь-чим, окрім цього. Вона є псевдоанонімною, що означає, що сліди публічно доступних транзакції просто мусять бути прив’язані до реальної дійсності для поліції.

Іронічно, що злочинці, які вірять, що вони уникають контролю правохоронців, використовуючи біткойн, насправді залишають ще більше цифрових документальних слідів, допомагаючи поліції. Отже, Якубчек вважає, що використання анонімних криптовалют є ознакою технічної грамотності та хитрості з боку злочинців.

Доки власні анонімізаційні інструменти біткойна, такі, як Bulletproofs, TumbleBit та Mimblewimble перебувають на стадії розробки, користувачі основної криптовалюти можуть просто переводити свої кошти в Monero та ZCash, щоб приховувати свої сліди шляхом подібного перетворення.

Однак використання криптовалют для незаконної діяльності є лише краплею в морі. У минулому році звіт від Європейської Комісії виявив, що доки деякі злочинці й справді можуть сподіватися приховати свої сліди за допомогою криптовалют, та “використання віртуальних валют вимагає технічної компетентності, що робить їх менш привабливими”.

Джерело