Білл Гейтс: криптовалюти є причиною смертей багатьох людей

Нещодавно в лютому під час інтерв’ю, один з найбагатших людей світу, Білл Ґейтс (Bill Gates), сказав, що йому здається, ніби представники високотехнологічних компаній з Кремнієвої долини іноді вважають, що їхня думка є важливішою, ніж думка уряду та додав, що побоюється технології, яка дає можливість робити анонімні та невидимі транзакції. Тоді Ґейтс відмовився обговорювати подробиці, а його фонд B&M також не відповів як насправді співзасновник Microsoft ставиться до криптовалют.

Та під час сеансу на Reddit “Запитай мене що завгодно” (Ask Me Anything), Ґейтсу поставили питання про його думку щодо криптовалютного буму. Відповідаючи він зауважив на головній особливості криптовалют, якою є анонімність транзакцій, і ця основна характеристика, на його думку, може дійсно завдавати шкоди. Хоча справді анонімними є лише декілька криптовалют, зокрема Monero, ZCash та Dash, і це точно не біткойн.

Білл Ґейтс підтримав політику уряду:

“Успіхи та зусилля уряду в боротьбі з відмиванням грошей та ухилянням від сплати податків, фінансуванням тероризму – це добре,”

– сказав він та додав що криптовалюти є прямою причиною багатьох смертей:

“Сьогодні криптовалюти використовуються для придбання фентанілу та інших наркотиків, тому ця сучасна технологія досить прямо є причиною смертей.”

Король програмного світу також попереджає, що інвестування в криптовалюти – це дуже ризиковані угоди. Він доповнив свою думку тим, що спекулятивні хвилі навколо ІСО та криптовалют занадто ризиковані для тих, хто розраховує на довгострокові перспективи.

Коли йому зауважили, що готівкові гроші використовувались для злочинної діяльності протягом століть, Ґейтс зазначив, що дійсно готівку використовують і вона також не може бути відстежена, але використовуючи цифрові валюти це робити простіше:

“Так, готівку використовують для таких речей, але ви повинні бути фізично присутніми, щоб передати їх, що робить такі речі, як викрадення платежів, складнішими.”

Білл Ґейтс не єдиний, хто попереджає про ризики, пов’язані з криптовалютами. Його позиція перегукується з минулорічними висловлюваннями генерального директора JPMorgan Джеймі Дімона (Jamie Dimon), відомого біткойн-скептика, який неодноразово критикував криптовалюту, навіть говорив, що це “шахрайство”, одного разу навіть погрожував звільнити всіх співробітників, яких спіймає на криптовалютній торгівлі, хоча нещодавно він дещо пом’якшив своє ставлення і вибачився за свої гострі слова щодо біткойна.

Проте сама компанія Microsoft, засновником якої є Білл Ґейтс, активно цікавиться криптовалютами і блокчейн-технологіями. Microsoft, як і JPMorgan, є членом-засновником Enterprise Ethereum Alliance. У вересні минулого року технологічний гігант оголосив, що він приєднується до Корнельської технологічної ініціативи (IC3), присвяченої криптовалютам та смарт-контрактам. Microsoft займається впровадженням блокчейну в урядових органах США і навіть приймає платежі у біткойні.

Джерело