Німеччина визнала біткоїн законним платіжним засобом

Міністерство фінансів Німеччини підписало постанову про визнання біткоїна законним платіжним засобом. Документ визначає, що покупки, здійснені за криптовалюту, не обкладаються податками, пише Cointelegraph.

Постанова була підписана у вівторок, 27 лютого, і у ньому цитується рішення Європейського суду 2015 року, яке визначило біткоїн валютою з точки зору оподаткування та скасувало податок на додану вартість при покупках товарів і послуг за допомогою криптовалют.

Варто зазначити, що рішення Європейського суду допускає розбіжність у думках держав Євросоюзу щодо суті та регулювання криптовалют. Кожна країна може мати свою думку щодо того, що таке біткоїн: валюта або товар.

Німеччина тепер офіційно визначає біткоїн валютою – як зазначено у постанові Мінфіну, криптовалюти стають еквівалентом законних засобів платежу, так як використовуються учасниками транзакцій як альтернативний договірний і негайний спосіб оплати.

Показово, що раніше у цьому році глава Бундесбанку Йоахим Вюрмелінг заявив, що цифрові валюти на зразок біткоїна повинні регулюватися за допомогою набору міжнародних правил, а не на рівні окремих націй.

Джерело