Співзасновник Uber оголосив про створення нової криптовалюти EcoCoin

Співзасновник компанії спільних поїздок уже відомий переворотом однієї галузі і тепер він, як повідомляється, збирається добряче струснути іншу. Гарретт Кемп (Garrett Camp), який є співзасновником гіганта зі спільних поїздок Uber, стоїть за новою криптовалютою, що отримала назву Eco, децентралізованим глобальним валютним протоколом, і зараз розглядає провідні університети світу для запуску мережі перевірених нод.

Згідно зі статтею у Fortune, він обрав Eco через його “екосистему, економіку та електронну торгівлю”. Кемп зазначив:

“Я зрозумів, що було б краще випустити новий проект із іншої, філософської точки зору, зі співпрацею із багатьма університетами, науковцями та дослідними інститутами – як Інтернет.”

В цілому буде випущений один трильйон монет Eco, 50% яких будуть безкоштовно розподілені серед першого мільярда зареєстрованих і верифікованих користувачів. 20% будуть віддані університетам, які будуть керувати довіреними нодами, 10% – радникам проектам, 10% – стратегічним партнерам, і ще 10% – Eco Foundation, яка буде відповідати за створення та підтримку мережі.

Сам Гаррет Кемп разом з невеликим числом партнерів венчурного фонду, що належить йому, і акселератора Expa має намір виділити $10 млн на операційні витрати Eco Foundation.

У White Paper Eco біткоїн критикується як “спекулятивні інвестиції”, а не “посередник в обміні”, чим основна валюта прагне бути. Три ключові проблеми біткоїна, які хоче вирішити Eco, такі:

  • його висока концентрація серед небагатьох власників;
  • енергозатратний процес майнінгу;
  • усвідомлення схильності до шахрайства.

Для підтримки мережі і підтвердження транзакцій планується використовувати тільки верифіковані ноди. Таке рішення дійсно може бути виправданим з точки зору безпеки мережі, усуваючи цілий ряд зовнішніх загроз, однак фактично позбавляє Eco децентралізації.

Ще однією відмінністю Eco від біткоїна стане його структура винагород. Замість майнерів, які конкурують за винагороду, в системі Eco кожен раз, коли нода буде підтверджувати блок транзакцій, винагорода буде розподілятися по всій мережі між усіма нодами і користувачами.

В окремому записі в блозі Eco йдеться, що проект покликаний створити глобальну валюту, використовувати яку буде простіше, безпечніше і швидше, ніж паперові гроші. Будучи проектом з відкритим вихідним кодом, який не контролюватиметься однією людиною, організацією або країною, Eco також гарантуватиме більш справедливий розподіл ресурсів всередині спільноти.

Також зазначається, що проект прагне до створення мережі перевірених університетів для побудови розподіленої і кооперативної фінансової інфраструктури, яка буде енергоефективною і простою у використанні.

Кемп сказав Fortune, що тестова мережа може почати працювати за кілька місяців.

За матеріалами coinews.io та forklog.com