У Китаї запропонували створити національну кріптовалютную біржу

В ході щорічного засідання вищих законодавчих і консультативних органів Китаю, було запропоновано створити в країні національну біржу цифрових валют та інші регулюючі органи для криптоіндустрії. Про це повідомляє Cointelegraph з посиланням на китайське джерело Lie Yun Wang.

Представник Народної політичної консультативної ради Китаю Ван Пенцзе висловив думку, що центробанк країни (НБК) та Комісія з регулювання цінних паперів повинні створити «систему затвердження» блокчейн-активів, а також національну платформу для торгівлі ними.

У своєму виступі Пенцзе згадав стрімке зростання криптовалют біткоїн, Ethereum та Litecoin. Він зазначив, що їх капіталізація перевищила вартість найбільшого китайського інтернет-провайдера Tencent. Звертаючи увагу аудиторії на стрімкий розвиток блокчейн-технологій, Пенцзе також розповів про регулювання криптоіндустрії в Південній Кореї та ф’ючерсах на біткоїн, що нещодавно з’явилися на фінансовому ринку США.

За його словами, недостатність нормативно-правового регулювання криптоіндустрії може в довгостроковій перспективі негативно позначитися на фінансовій безпеці Китаю. Крім того, недостатня проінформованість користувачів криптовалют може привести до виникнення безлічі шахрайських схем, що маскуються під блокчейн-проекти.

В якості можливого вирішення цієї проблеми Пенцзе пропонує створення вищезгаданої «системи затвердження» блокчейн-проектів, системи сертифікації «на основі реальних імен», а також введення програм навчання для криптоінвесторів.

За його словами, національна платформа для торгівлі цифровими активами повинна регулюватися спільними зусиллями НБК та місцевої Комісії з регулювання цінних паперів.

«Таким чином, ми можемо надати офіційний канал, завдяки якому компанії зможуть залучати кошти, а індивідуальні інвестори – нарощувати свій капітал», – додав Пенцзе.

Тиск влади КНР на криптоіндустрію з кожним місяцем лише посилюється. Так, днями китайські правоохоронці почали стежити за діяльністю іноземних криптовалютних платформ, а також місцевих майданчиків, які перенесли свій бізнес за кордон.

Джерело