Том Лі створив «індекс страждання» для біткоїна

Аналітик з Уолл-стріт та співзасновник Fundstrat Global Advisors Том Лі розробив так званий «індекс страждання» (misery index) для біткоїна, за допомогою якого можна визначати найбільш вдалі моменти для покупки першої криптовалюти. Про це повідомляє CNBC.

«Якщо індекс страждання показує значення нижче 27, біткоїн продемонструє найкращі показники на 12-місячному відрізку», – пояснив Лі, додавши, що найбільш вдалий сигнал для покупки першої криптовалюти з’являється приблизно раз на рік.

Відповідно до звіту Fundstrat Global, в даний час значення індексу перебуває на позначці 18.8, яка є найнижчою з вересня 2011 року.

«Сприймайте цей індекс як міру того, наскільки щасливі або сумні власники біткоїна, – додав аналітик. – Показник вже чотири рази опускався нижче позначки 27. Після цього жодного разу не було такого, щоб в наступні 12 місяців біткоїн не демонстрував зростання.»

Таким чином, вкрай низькі значення цього індексу дають сигнал на покупку, а високі – на продаж.

Том Лі отримав широку популярність в криптоспільноті завдяки своїм регулярним прогнозами ціни біткоїна. Зокрема, минулого місяця співзасновник Fundstrat висловив упевненість, що до кінця 2018 року «цифрове золото» виросте більш ніж в два рази, а до 2022 року ціна його досягне позначки $ 125 тисяч.

Джерело