У штаті Нью-Йорк чиновники хочуть накласти заборону на майнінг біткоїна

Міські посадовці у Платтсбурзі, що у штаті Нью-Йорк, хочуть зарезервувати свою дешеву електроенергію для некритичного економічного розвитку. Платтсбург – це невеличке містечко, розташоване в окрузі Клінтон, на кордоні з Канадою. Останнім часом майнінг біткоїна дедалі частіше привертає увагу місцевої влади через побоювання, що міські енергоресурси можуть бути вичерпані.

Платтсбург може похвалитися однією з найдешевших цін на енергію в Сполучених Штатах через гідроелектростанції, побудовані на річці Св. Лаврентія (St. Lawrence River). Відколи було побудовано дамби, а це 70 років тому, місто зафіксувало тарифи на електроенергію. Майнери біткоїна користуються цим, а мер міста, Колін Рід (Colin Read), занепокоєний. Він коментує:

«Використовуючи додаткові потужності, ми ледь перекриваємо потреби міста кожної зими, а це впливає на наших платників податків.»

Закон на введення мораторію був поданий головою міста на розгляд сенату 1 березня. Він загрожує майнінговому бізнесу, адже йдеться про 18 місячну заборону на майнінг. Девід Боуен (David Bowen), бізнесмен, який утримує майнінговий центр Plattsburgh BTC на 20 машин, розміщений на старому паперовому складі, і працює з 2014 року, жаліється, що його бізнес висить на волосинці. Крім того, як це буває у невеличких містечках, розповсюдивши інформацію про свої успіхи в бізнесі, Боуен підбив до такого виду діяльності своїх сусідів, які також стали займатися майнінгом.

Але тепер їхня доля залежить від рішення сенату. Згідно з повідомленнями, майнери використовують близько 10% міської електроенергії. Міський голова Рід заявив, що це призвело до того, що місто повинно купувати електроенергію на відкритому ринку за тарифами, які значно перевищують тарифи у місті.

У той час, як інші підприємства в місті споживають аналогічні обсяги енергії, вони надають сотні робочих місць, говорить міський голова. Натомість біткоїн-майнери наймають лише охоронця та хлопця-ремонтника, коли щось ламається.

Тим часом, недалеко від Платтсбурга, в містечку Массені, де також недорогі тарифи на електороенергію для промислового використання, компанія Coinmint хоче створити комп’ютерний цех для майнінгу біткоїна, який складатиметься з 16.000 машин. Компанія веде переговори, але перспективи виглядають добре в умовах того, що місцева економіка постраждала від закриття заводу алюмінієвої плавки. Coinmint прагне зайняти покинутий алюмінієвий завод та планує створити приблизно 150 робочих місць. Як повідомляється, компанія вже замовила 15 мВт дешевої електроенергії.

Доля майнерів у Платтсбурзі вирішиться 15 березня, коли пройдуть слухання місцевого сенату.

Джерело