У Білорусі презентували концепцію Всесвітньої блокчейн-юрисдикції

На криптоконференції в Мінську, центральною темою обговорень якої стали проблеми державного контролю цифрових фінансових активів, резидент Інституту цифрової економіки та права Сергій Горбунов презентував концепцію створення Всесвітньої блокчейн-юрисдикції (WorldBlockchainJurisdiction або WBJ). Про це повідомляє місцевий портал Спектр.

Інноваційність концепції WBJ полягає в створенні глобальної наднаціональної блокчейн-мережі, що діє на підставі міжнародної конвенції, майнерами якої виступали би держави.

За словами Сергія Горбунова, концепція WBJ базується на тезі про те, що на технологіях розподіленого реєстру може існувати обумовлена алгоритмами автономна юрисдикція, яка не є частиною якоїсь національної юрисдикції.

«Держави, що приєдналися до Конвенції, визнають цю юрисдикцію та відповідні права та отримують можливість здійснювати майнінг, отримуючи за це дохід. В алгоритм смарт-контрактів закладається автоматичне оподаткування – утримання частини доходу згідно угоди до зведеного бюджету WBJ, який в подальшому розподіляється між державами-майнерами», – пояснив він.

Автор доповіді підкреслив, що приєднання до Конвенції забезпечує єдині позиції, регулювання та трактування щодо природи криптоактивів та пов’язаних з ними процесів та явищ, моментально інтегрує це регулювання в національне законодавство кожної держави.

Крім того, в рамках Всесвітньої блокчейн-юрисдикції можуть існувати всі відомі категорії «криптосфери» – криптовалюта, токени, смарт-контракти, біржі. Також можливе створення криптокомпаній – юридичних осіб, що існують в цифровій формі та навіть криптогромадян.

Контроль за функціонуванням глобальної блокчейн-мережі пропонується здійснювати за допомогою незалежних аудиторів, а вирішувати суперечки – за допомогою незалежних арбітрів, які за свої послуги отримували би винагороду зі зведеного бюджету WBJ.

Варто зазначити, що за словами Горбунова, реалізація концепції дозволила би вирішити цілий ряд проблем в сфері цифрових активів та їх правового регулювання, які стоять перед державами. Зокрема, створила би безпечний буфер між юрисдикцією криптоактивів та реальною світовою економікою, забезпечила єдиний підхід до легалізації та регулювання криптоактивів у всьому світі, а також винесла питання регулювання блокчейна на наднаціональний рівень, що виключило би можливість свавілля держави.

Джерело