Грандіозний делістинг на Bittrex: біржа видаляє 82 токена через відсутність ліквідності

Bittrex, одна з найбільших криптовалютних бірж, яка також забезпечує підтримку біржі UpBit, другої за величиною в Південній Кореї, заявила, що видалить 82 токена з лістингу своєї торгової платформи.

Команда Bittrex оголосила про своє рішення на своїй офіційній сторінці:

«Іноді існують обставини, які призводять до того, що Bittrex видаляє гаманці або ринок з біржі Bittrex. Ми будемо видаляти гаманці, які включені до нижченаведеного списку, 30 березня 2018 року. Після того, як ці гаманці будуть вилучені, ми більше не зможемо відновити ці монети. Користувачі повинні вивести свої монети до 30 березня 2018 року, щоб їх не втратити.»

Команда Bittrex також заявила, що декілька криптовалют мають проблеми з блокчейном та гаманцем і користувачі не можуть вивести ці токени. В інформації на сторінці біржі написано, що проблемні токени, такі як CRYPT, позначені зірочкою (*).

На провідних торгових платформах біржам важко підтримувати стабільний портфель замовлень, якщо криптовалюта не має достатньої ліквідності та попиту від користувачів платформи. Відсутність ліквідності призводить до маніпулювання цінами, що може бути ініційовано за рахунок лише 50.000 доларів США, як показано в останньому дослідженні криптовалютного трейдера Силвана Рібеса (Sylvain Ribes).

Використовуючи slippage (slippage, або прослизання, виникає через різницю між ціною, по якій виставлено ордер, і ціною, по якій він реалізується) на суму 50.000 доларів певної криптовалюти на торговій платформі для оцінки її впливу на ціну, Рібес оцінив ліквідність цифрових активів на основних біржах, таких як OKEx та GDAX. Хоча у GDAX прослизання становить менш ніж 1 відсоток, на OKEx та інших біржах, що містять криптовалюти з низькою ринковою ціною, кожен продаж 50.000 доларів призвів до зниження ринкової вартості криптовалют на 2–10 %. Рібес сказав:

«Трохи шахрайства та штучної інфляції можна очікувати на повністю нерегульованому ринку. Але те, чого я не очікував — це масштаб шахрайства. Багато пар, хоча і можуть похвалитися обсягом до 5 мільйонів доларів, коштуватимуть вам понад 10% при прослизанні, якщо ви захочете ліквідувати лише 50.000 доларів у активах.»

Шахрайства та маніпулювання цінами розповсюджені на торгівельних платформах із невеликими криптовалютами чи невеликими обсягами криптовалютних пар. Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) опублікувала попередження, яке радить інвесторам намагатися не стати жертвами схем пампів і дампів.

Шахраї використовують дедалі новіші технології, щоб переконати потенційних жертв вкладати свої гроші в шахрайство. Ці шахраї включають схеми пампів і дампів та схеми маніпулювання ринком, які стосуються компаній, що торгують на ринках, та заявляють, що надають доступ до цих нових технологій.

Раніше в цьому місяці SEC розіслала повістки 80 криптовалютним компаніям чи то для виключення списків ICO чи то для реєстрації в агентстві, щоб продовжувати надавати підтримку токенів. Для американських криптовалютних бірж, таких як Bittrex, треба обов’язково зареєструватися в SEC, перш ніж обробляти торги за участю токенів.

Протягом найближчих кількох місяців на багатьох великих біржах прогнозують виключення або видалення невеликих криптовалют, які схильні до дампів та пампів, а також маніпулювання ринком.

Джерело