Заяву засновника Forklog внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань завдяки рішенню суду

Адвокат засновника криптовалютного інтернет-журналу Forklog Анатолія Каплана домігся в суді, щоб задовольнили його скаргу щодо бездіяльності представників Національного Антикорупційного Бюро (НАБУ), які не внесли у встановлені терміни заяву Анатолія Каплана про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), повідомляє Forklog.

У грудні було проведено обшук і вилучено певну суму коштів у криптовалюті та конфісковано комп’ютерне обладнання агентами СБУ, які звинуватили засновника Forklog у відмиванні грошей за допомогою криптовалют.

За кілька днів після події Анатолій Каплан подав у НАБУ заяву про кримінальне правопорушення з боку СБУ, яке були зобов’язані внести в ЄРДР протягом наступних 24 годин, проте співробітники НАБУ проігнорували свої службові обов’язки, змусивши засновника ForkLog звернутися до суду.

Суд зобов’язав НАБУ вжити всіх необхідних заходів для внесення заяви про правопорушення в ЄРДР, позбавивши відомство права оскаржувати це рішення.

У самій заяві йдеться про те, що співробітники служби безпеки під час обшуку квартири Анатолія Каплана вилучили фізичні гаманці з криптовалютами, які потім були переведені на підконтрольні співробітникам силового відомства адреси.

Щодо справи з вилученим майном, у січні частину арештованого майна Fоrklog вдалося повернути власникові. Це була готівка у розмірі $13.500 та два моноблоки, які насправді виявилися моніторами. А за решту майна адвокати видання все ще ведуть боротьбу.

Джерело