У Нідерландах суд визнав біткоїн “цінністю що передається”

Суд Амстердама визнав біткоїн як «цінність що передається», зобов’язавши відповідача задовольнити вимогу позивача в криптовалюті. Про це повідомляє Cointelegraph.

У судових документах зазначено, що Ян-Віллем де Фріс подав позов проти компанії Koinz Trading BV., В якому була потрібна виплата компенсації на суму 0,591 BTC або штраф в розмірі до 10.000 євро.

Суд Амстердаму ухвалив, що в разі невиконання компанією зобов’язань по виплаті де Фріс зазначеної суми вона буде визнана неплатоспроможною.

У судовому рішенні йдеться, що біткоїну властиві всі характеристики об’єкта права власності і, отже, вимога про виплату компенсації в BTC є законним.

«На думку суду, біткоїн існує. В його основі лежить унікальна зашифрована серія цифр і букв, що зберігається на жорсткому диску комп’ютера правовласника. Біткоїн передається за допомогою його відправки з одного гаманця на інший», – наголошується в документі.

Таким чином, оскільки біткоїн висловлює цінність і є таким що передається, він володіє характеристиками об’єкта, на який поширюються майнові права. Крім того, оскільки зобов’язання між Koinz Trading BV і де Фрісом виражені в біткоїнах, то і задоволення вимог позивача має бути здійснено в криптовалюті.

Джерело