Міністр фінансів Франції змінив курс і тепер підтримує криптовалюти

Настрої щодо криптовалют під час зустрічі G20 в Аргентині минулого тижня були рішуче обнадійливими. Серед інших світових лідерів міністр фінансів Франції Бруно Ле Мейр (Bruno Le Maire) допоміг налаштувати тон зустрічі, сказавши у інтерв’ю виданню Numerama напередодні зустрічі, що він хоче, щоб країна опинилася попереду у сфері криптовалют.

Ле Мейр сказав, що Франція вже зайняла позицію лідера у галузі фінтеху, якщо точніше у краудфандингу та блокчейні, і додав: “То навіщо зупинятися на цьому?”

Міністр не хоче, щоб Франція пропустила те, що він називає “еволюцією блокчейну”

Посил міністра фінансів Франції на 180 градусыв протилежний до його попереднього підходу до криптовалютного ринку, коли він та його колеги звернулися у листі до міністра фінансів Аргентини, підкреслюючи свої побоювання щодо цього ринку. Головним із їхніх страхів був ризик, який криптовалюти представляють як для світової економіки, так і для інвесторів-початківців.

Ці страхи, мабуть, були послаблені одкровеннями від голови Банку Англії Марка Керні (Mark Carney), який зазначив, що криптовалюти на цей момент не становлять системного ризику для світової економіки.

Ле Мейр вказав на революцію блокчейну, у якій “біткойн був лише попередником”, припускаючи, що з нею в країні розвиватиметься більше інновацій.

Ле Мейр також, видається, висловився на підтримку первинних пропозицій монет (ICO), припускаючи, що стартапи могли б використовувати цей метод збору коштів при бажанні. Він доручив колишньому заступнику керівника Банку Франції Жан-Пьеру Ландау (Jean-Pierre Landau) розробити “ефективну правову основу”.

Ле Мейр швидко зазначив, що блокчейн-революція має потенціал розвалити банківську діяльність (у тому числі інвестиційні фонди) та сферу страхування у такому вигляді, як ми їх знаємо. Він застеріг: “Випереджайте їх! Не будьмо лише спостерігачами: станьмо дійовими особами у цій революції”.

Висловлюючи зовсім протилежний тон у своїх виступах, порівняно із тим, що був у листі, Ле Мейр при цьому не допустив необережної відмови від попередніх поглядів, додавши трохи застережного тону та описуючи деякі ризики, які з’являються паралельно із цим ринком, що лише вибудовується, не останнім із яких є волатильність ціни біткойна. Він вказав на останні значення, які демонструє BTC, які скоротилися вдвічі, порівняно із груднем минулого року.

Відповідно до орієнтації країни на фінтех-інновації, Ле Мейр запропонував візову програму для ICO-компаній, які відповідають визначеним критеріям:

“Франція зацікавлена у тому, щоб стати провідним великим фінансовим центром, який пропонуватиме спеціальну законодавчу базу, яка дозволятиме ініціативам компаній та ICO продемонструвати свою серйозність потенційним інвесторам.”

Він закінчив свої коментарі, звертаючись до своїх колег із G20 із проханням розділити відповідальність із забезпечення захищеності для сприяння інноваціям, оскільки розвиток може відбутися у “регулятивному вакуумі”. Щодо Франції, то вони “не пропустять цю революцію блокчейну”.

Позиція французького міністра фінансів відрізняється від заяви центрального банку Франції, яка була опублікована на початку березня, ще до зустрічі G20. У цій заяві Банк Франції пропонує заборонити страховим компаніям, банкам та довірчим компаніям брати участь у депозитах та позиках у криптовалютах. Також банк виступав за заборону збуту криптовалют для населення, за винятком найбільш інформованих інвесторів.

Джерело