Євразійська блокчейн асоціація подає до суду на Facebook, Twitter, Yandex та Google

Євразійська блокчейн асоціація подає до суду на Facebook, Twitter, Yandex та Google

Як повідомляє TASS, блокчейн та криптовалютні асоціації у Росії, Китаї та Південній Кореї планують подати у травні спільний позов проти Google, Twitter, Facebook та Yandex за те, що ці компанії заборонили рекламу пов’язану з криптовалютними проектами.

В кінці січня Facebook оголосив про заборону на рекламу пов’язану з криптовалютами, посилаючись на «рекламні практики, що вводять у оману». На думку Facebook саме такі рекламні практики використовують криптовалютні проекти. Google оголосив про заборону на рекламу криптовалютних проектів на початку березня, хоча заборона фактично вступить у силу тільки у червні. А на початку цього тижня до заборони приєднався й Twitter. Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, Yandex також збирається ввести заборону на рекламу криптовалютних проектів.

До суду на ці компанії подають: Російська асоціація криптовалют та блокчейнів (RACIB), Корейська венчурна бізнес-асоціація та китайська асоціація криптоінвесторів (LCBT).

Юрій Припачкин, президент RACIB, заявив на конференції Blockchain-RF 2018, що проходила у Москві з 27 по 28 березня, про те, що дії цих чотирьох компаній негативно вплинули на криптовалютний ринок:

«Ми вважаємо, що це використання монопольного становища цих чотирьох компаній, які уклали картельну угоду один з одним, щоб маніпулювати ринком. Заборона цих чотирьох організацій призвела до значного зниження на ринку у останні місяці.»

Організації створили Євразійську асоціацію блокчейн, щоб створити фонд для підтримки та формулювання позову. За словами місцевого новинного агентства РІА Новини, Припачкин сказав, що будь-який бажаючий може вступити у цей криптофонд. Припачкин додав, що позов також буде поданий проти акціонерів та керівництва цих компаній, якщо з’ясується, що вони є криптовалютними інвесторами:

«Ми вважаємо, що якщо виявиться, що акціонери та менеджери цих компаній володіють засобами у криптовалюті, які вони використовують для особистої вигоди, використовуючи положення своїх компаній, вони підлягають судовому переслідуванню.»

Позов буде поданий у США, оскільки Припачкин зазначив, що деякі штати США «лояльні» до криптовалют (наприклад, Вайомінг).

Джерело