Євразійська блокчейн асоціація подає до суду на Facebook, Twitter, Yandex та Google

Як повідомляє TASS, блокчейн та криптовалютні асоціації у Росії, Китаї та Південній Кореї планують подати у травні спільний позов проти Google, Twitter, Facebook та Yandex за те, що ці компанії заборонили рекламу пов’язану з криптовалютними проектами.

В кінці січня Facebook оголосив про заборону на рекламу пов’язану з криптовалютами, посилаючись на «рекламні практики, що вводять у оману». На думку Facebook саме такі рекламні практики використовують криптовалютні проекти. Google оголосив про заборону на рекламу криптовалютних проектів на початку березня, хоча заборона фактично вступить у силу тільки у червні. А на початку цього тижня до заборони приєднався й Twitter. Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, Yandex також збирається ввести заборону на рекламу криптовалютних проектів.

До суду на ці компанії подають: Російська асоціація криптовалют та блокчейнів (RACIB), Корейська венчурна бізнес-асоціація та китайська асоціація криптоінвесторів (LCBT).

Юрій Припачкин, президент RACIB, заявив на конференції Blockchain-RF 2018, що проходила у Москві з 27 по 28 березня, про те, що дії цих чотирьох компаній негативно вплинули на криптовалютний ринок:

«Ми вважаємо, що це використання монопольного становища цих чотирьох компаній, які уклали картельну угоду один з одним, щоб маніпулювати ринком. Заборона цих чотирьох організацій призвела до значного зниження на ринку у останні місяці.»

Організації створили Євразійську асоціацію блокчейн, щоб створити фонд для підтримки та формулювання позову. За словами місцевого новинного агентства РІА Новини, Припачкин сказав, що будь-який бажаючий може вступити у цей криптофонд. Припачкин додав, що позов також буде поданий проти акціонерів та керівництва цих компаній, якщо з’ясується, що вони є криптовалютними інвесторами:

«Ми вважаємо, що якщо виявиться, що акціонери та менеджери цих компаній володіють засобами у криптовалюті, які вони використовують для особистої вигоди, використовуючи положення своїх компаній, вони підлягають судовому переслідуванню.»

Позов буде поданий у США, оскільки Припачкин зазначив, що деякі штати США «лояльні» до криптовалют (наприклад, Вайомінг).

Джерело