Організаторів ICO, яке рекламував Флойд Мейвезер, звинувачують у привласненні $32 млн

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) призупинила первинну пропозицію монет (ICO) криптовалютного проекту Centra Tech, який свого часу рекламував багаторазовий чемпіон світу з боксу Флойд Мейвезер. Відомство звинувачує стартап в «організації шахрайського ICO», йдеться в повідомленні.

Співзасновників Centra Tech Сохраба Шарма і Роберта Фаркаса SEC також звинувачує у привласненні $32 млн, «отриманих шляхом продажу незареєстрованих цінних паперів».

Як наголошується в повідомленні SEC, стартап обіцяв направити отримані в ході ICO кошти на «розробку фінансових продуктів, підтримуваних Visa і Mastercard», проте в реальності у Centra Tech не було ніяких робочих відносин з цими компаніями. Крім того, за версією Комісії, Шарма і Фаркас займалися створенням і поширенням «фальшивих рекламних матеріалів, в тому числі інформації про фіктивних посадових осіб».

У документах SEC також говориться, що засновники Centra Tech платили різним знаменитостям за просування ICO, в тому числі Флойду Мейвезеру, що підтримав проект у вересні 2017 року. Втім, відповідний пост в Instagram вже видалений.

«Як ми заявляємо, відповідачі в значній мірі покладалися на схвалення знаменитостей і соціальні мережі для просування своєї схеми. Схвалення і глянцеві рекламні матеріали не скасовують вимоги SEC до реєстрації і розкриття [інформації]», – додав співдиректор Відділу правозастосування SEC Стів Пейкін.

Як пише журналіст New York Times Натаніел Поппер, повістку у Centra отримали ще 9 лютого:

«Centra отримала повістку SEC 9 лютого. До 30 березня всі банківські рахунки компанії були спустошені, а усі працівники – звільнені. Один із співзасновників купив квитки на 1 квітня, щоб покинути США, однак був заарештований перед вильотом».

Поппер також зазначає, що в офіційному Telegram-каналі звістки про арешт називають «істерією», а адміністратори видаляють усі посилання на повідомлення SEC, закликаючи дочекатися «офіційного» заяви від засновників Centra Tech.

Джерело